Folklorika Fest

  • Datum konání: 16. 6. 2022
  • Datum ukončení: 19. 6. 2022
  • Čas konání: čtvrtek 16.6. od 17,00
  • Místo konání: Starý Hrozenkov - Amfiteátr Kopaničářských slavností
  • Vstupné: pouze 1. den vstupné 360,- ostatní dny vstup zdarma

Druhý ročník úspěšného festivalu FOLKLORIKA FEST 2022, který přivádí na jedno pódium interprety zvučných jmen společně s dětskými tanečními a hudebními soubory nejen s nádechem folkloru.
Multižánrová přehlídka Folklorika Fest se letos koná v termínu od 16. do 19. června. Stejně jako v loňském roce se uskuteční v Amfiteátru Kopaničářských slavností ve Starém Hrozenkově. Novinkou letošního ročníku je jeden festivalový den navíc, na který pořadatelé zahájili předprodej vstupenek. V předvečer druhého ročníku festivalu vystoupí populární slovenský rapper Kali a zlatá slavice Ewa Farna. Na ostatní festivalové dny je vstup zdarma.

Folklorika Fest přivádí na podium Amfiteátru Kopaničářských slavnostní ve Starém Hrozenkově hvězdy současné hudební i taneční scény společně se stovkami žáků základních uměleckých škol z Čech, Moravy, Slezska i Slovenska. Ambiciózní multižánrová přehlídka přinese programová čísla nejrůznějších žánrů. „Návštěvníci festivalu budou moci shlédnout programová čísla žánrů jako pop music, rap, disko, dance, folklór, etno music a world music. Dojde i na klasickou hudbu nebo operní zpěv,“ popisuje program festivalu předseda správní rady Nadačního fondu Folklorika, Tomáš Štefánek. „Rozhodli jsme se přidat jeden festivalový den navíc, na kterém vystoupí slovenský rapper Kali a DJ Peter Pann. Následně jako jeden z mála svých koncertů v letošním roce, u nás odehraje i zlatá slavice Ewa Farna. Na tento předvečer festivalu jsme zahájili předprodej vstupenek online. Na ostatní festivalové dny je vstupné zdarma,“ zve Tomáš Štefánek.

A návštěvníci se mají skutečně na co těšit. Na pátek 17. června je plánován program pořadů moderního tance a hudby s více než třemi stovkami účinkujících za celý den. Vystoupí houslista Marco Čaňo s tanečním skupinou CrossDance Kolín, populární slovenský zpěvák Adam Ďurica nebo slovenská raperka Sima. Den zakončí oblíbená páteční afterpárty. Víkendové dny nabídnou nejrůznější komponované folklórní pořady dětských hudebních souborů a cimbálových muzik. Vystoupí žáci Základní umělecké školy Folklorika a soubory Omladinka, Klobučánek, Danájek, Vršatčiarik a další. Večerní sobotní program otevře nadžánrová kapela vycházející z moravských lidových tradic Ensemble Flair a celý večer vyvrcholí vystoupením Slovenského ľudového umeleckého kolektivu s výběrem divácky nejúspěšnějších čísel posledních let. Pro návštěvníky, kterým se ještě nebude chtít opustit festivalovou náladu, bude následovat beseda u cimbálu. Na neděli pořadatelé připravili pokračování dětských programových pořadů a také hned dva výjimečné festivalové milníky. „Program „100“ STANĚK – NEČAS – VOLAVÝ bude poctou Jaroslavu Václavu Staňkovi, Jaromíru Nečasovi a Vítězslavovi „Slávkovi“ Volavému u příležitosti jejich 100. výročí narození. V programu sestaveném pod dohledem Jiřího Pavlici vystoupí žáci Základní umělecké školy Folklorika společně s dalšími nositeli významného odkazu, který všichni pánové za sebou zanechali,“ odkrývá obsah pořadu dramaturg Folklorika Festu, Martin Rezek. Etablovaným festivalovým souborem je cimbálová muzika Cigánski Diabli, která v pořadu „Ďábelská klasika“ nabídne spojení klasické hudby právě s cimbálovou muzikou. O klasickou část se postará soubor Barocco Sempre Giovane s operními pěvci a žáky ZUŠ Folklorika.

Folklorika Fest se stal vyhledávanou letní festivalovou přehlídkou i díky doprovodnému programu, vynikajícímu občerstvení a nabídkou výrobků tradičních řemesel.

Více informací o festivalu a jeho kompletní program najdete na www.zusfolklorika.cz

General partners
Vincentka
Východní Morava