Výstava v hale Vincentka zahájila Divadelní Luhačovice 2012

Kapela Proužkovaní složená ze zaměstnanců Městského divadla Zlín, otevřela v neděli 19. srpna unikátní výstavu v hale Vincentka. Zároveň byl odstartován čtrnáctý ročník festivalu komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice 2012.

 

Na dvanácti oboustranných panelech, dvou maketách a replikách ocenění, je prezentována historie i současnost Městského divadla Zlín. „Je to souhrn významných momentů, kterými divadlo prošlo. Jsou tu k vidění inscenace nominované na cenu Thálie, ocenění herci. Osobnosti, které prošly zdmi zlínského divadla. Je zde současný soubor a aktuální nabídka repertoáru,“ uvedla Hana Mikolášková, umělecká ředitelka Městského divadla Zlín.

K vidění jsou tu makety výtvarníka Jaroslava Čermáka. Tyto divadelní scény získaly významná ocenění, pod maketami jsou fotografie scén na jevišti. Ve Vincentce jsou i divadelní kostýmy od významných kostýmních návrhářů divadla.

Doprovodnou výstavu Městského divadla Zlín si v hale Vincentka můžete prohlédnout do 6. září a v sobotu 25. srpna se uskuteční ještě jedna vernisáž.

V rámci festivalu Divadelní Luhačovice se zlínské divadlo představí velmi úspěšnou divadelní hrou Splašené nůžky, v režii Jakuba Nvoty. Tato komedie s detektivní zápletkou uzavře v sobotu 25. srpna čtrnáctý ročník Divadelních Luhačovic. Podrobný program festivalu najdete na www.divadelni-luhacovice.cz

run_function(‚id‘,’41‘,’57641′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚432‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚57641‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Hlavní partneři
Vincentka