Proč do Luhačovic

Výlet za zdravím i za krásnou přírodou

Luhačovice jsou jedinečným spojením léčivých pramenů, krásné přírody a zajímavé architektury. Neustále se tu něco děje i v oblasti kultury. I přes velkou návštěvnost si město stále zachovává genius loci tradičního lázeňského místa s neopakovatelnou atmosférou. Je mnoho důvodů, proč do Luhačovic zavítat, a zatím žádný proti.

TOP aktivity v Luhačovicích pro rodiny s dětmi

V malebných lázních Luhačovice se od rána do večera zabaví i vaše děti. Je zde nespočet dětských atrakcí, které představují vítaný relax pro rodiče. Koupání v nedaleké přehradě s Aquaparkem Duha nebo jízda autovláčkem. Zajímavostmi lákají luhačovické naučné stezky a chodníky i výlety do okolí Luhačovic. Děti si rády procházejí lázeňskou kolonádu a park, ochutnávají minerálky a teplé lázeňské oplatky. Naplánujte si zde rodinnou dovolenou nebo alespoň několik prodloužených víkendů, abyste všechno stihli!

Hlavní taháky v Luhačovicích pro mladé páry

Upevněte svůj vztah romantickými dny prožitými v největších a nejslavnějších moravských lázních Luhačovice. Zařiďte si relax ve wellness, při masážích, koupelích, saunové rituály, … a také si dopřejte dobré jídlo a pití. Po denních wellness či sportovních aktivitách je pro mladé lidi atraktivní Diskotéka Elektra, různé párty a klubové večery (dle programů). Mnoho fanoušků do města láká letní multižánrový festival Luhovaný Vincent, realizovaný na nejrůznějších místech v Luhačovicích.

Největší lákadla v Luhačovicích pro lázeňské hosty

Lázeňská léčba má v Luhačovicích dlouhou tradici – zdejší prameny jsou známé již od 17. století. Zamiřte do Luhačovic, máte-li potíže s dýcháním, trávením, látkovou výměnou či pohybovým aparátem. Když propojíte procedury s procházkami kolonádou a parkem, pitím Vincentky a dalších minerálních vod, přidáte divadlo, koncert, návštěvu galerie a třeba i nordic walking a jízdu na kole, budete jako znovuzrození. Na sklonku dne si jistě rádi dopřejete taneční večer, třeba v Nočním klubu hotelu Alexandria.

Tipy na relaxaci v Luhačovicích pro wellness hosty

Luhačovice doslova rozmazlují také své wellness hosty. Pro lidi, kteří chtějí na chvíli uniknout z každodenního koloběhu, jdou zde připravená wellness centra hotelů Alexandria, Niva či Augustiniánský dům, plovárna s bazény, whirlpoolem a parní kabinou, sportovní areál Radostova, cyklotrasy, in-line trasa, naučné stezky i chodníky, večerní kulturní programy a také zážitková gastronomie. Zajistěte si v Luhačovicích cenově výhodné wellness balíčky, díky nimž rychle obnovíte své síly.

Báječný klid a pohoda v Luhačovicích pro seniory

Využívejte celoročně akční ceny na lázeňské pobyty 55+ i wellness a víkendy pro seniory. Těšte se na poklidné procházky luhačovickou kolonádou, parkem i místními naučnými stezkami a chodníky. Zpříjemněte si pobyt kolonádními koncerty a tanečními večery. Navštivte rovněž moderní plovárnu a hřiště na pétanque neboli koulenou, které vzniklo u knihovny. Pohodovým výletním místem s možností rybaření je Luhačovická přehrada. A při tom všem testujte luhačovické restaurace, kavárny, cukrárny a vinárny.

To NEJ v Luhačovicích pro jednodenní návštěvníky

I při jednodenním pobytu v Luhačovicích si můžete zajistit odpočinek ve wellness, při masáži, koupeli, v sauně, vyzkoušet procedury jako Pivní koupel, Čokoládový zábal, Vizovické brusinky, Madagaskarská či Svatojánská masáž. Projděte si kolonádu a lázeňský park, navštivte stylové obchůdky, restaurace, kavárny a cukrárny, ochutnejte vyhlášené luhačovické oplatky. V místních sportovních centrech si zacvičíte, zahrajete tenis, badminton i minigolf. Anebo zajeďte přímo na některou kulturní akci.

Super vyžití v Luhačovicích pro studenty

Luhačovice jsou atraktivní i pro studenty, kteří sem míří například na multižánrový festival Luhovaný Vincent, aktualizující lázeňské tradice. Dopřávají si večerní zábavu, různé party, gastronomické zážitky a mezi nimi specialitu „salámovku“, slaninu zapečenou v housce. Bohaté je zde také sportovní vyžití. Cyklisté si oblíbili řadu stezek včetně Komoneckých terénních. Cenově příznivé ubytování nejen pro studenty nabízí ve čtyřlůžkových a pětilůžkových chatkách Autocamp u Luhačovické přehrady.