V galerii byly oceněny nejlepší výtvarné práce

Příchod Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu je hlavní téma výstavy, která byla slavnostní vernisáží otevřena v sobotu 23. března. V Galerii Elektra je k vidění na 350 obrázků dětí z prvního stupně (1. – 5. třída) z Luhačovic a okolních základních škol.

Z každého ročníku byly oceněny tři výtvarné práce. Navíc se do soutěže zapojil i druhý stupeň Základní školy Luhačovice, Dům dětí a mládeže Luhačovice a místní základní umělecká škola.

„Bylo velice těžké vybrat ty nejhezčí obrázky. Celkově jich bylo na čtyři sta, tady na stěnách je zhruba 350. Ty, co se sem nevešly, budou vystaveny v jednotlivých základních školách a na obecních úřadech. Výstava vypadá velice celistvě, když se výtvarné práce navzájem doplňují. Snažili jsme se, aby na každé stěně bylo něco z krajiny, budov, nástrojů té doby. Aby tam byl tam zachycen život Velké Moravy. Téma bylo pojato ze široka a hledání informací děti velice bavilo,“ shrnula Irena Turzová.

Výstavu výtvarných prací uspořádala luhačovická základní škola ve spolupráci s Církví bratrskou, pod záštitou města Luhačovice.

Na vernisáži vystoupila hudební skupina Marnatosnaha, skupina historického tance Nos Omnis. Význam příchodu Konstantina a Metoděje vysvětlil Michal Krchňák, učitel hebrejštiny, misionář a překladatel Bible. Průvodcem byl Pavel Hromádka, herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’13097′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚581‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚13097‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-photogallery‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Hlavní partneři
Vincentka