Charita pomáhá obcím zasaženým povodněmi

Charita Luhačovice uvolnila okamžitě 5 000 Kč, v pátek 7. 6. 2013 poskytla své 2 vysoušeče a materiální pomoc, čisticí prostředky, především SAVO, rukavice, rýžáky a další, které byly, ještě v pátek dopoledne odvezeny kamionem na Charitu do Litoměřic, společně s dalšími vysoušeči a dalšími prostředky, poskytnutými charitami Olomoucké arcidiecéze (celkově jde o 30 charit).

 V rámci nouzového fondu a Tříkrálové sbírky bylo uvolněno za arcidiecézi olomouckou ihned v podstatě 450 000 Kč pro prvotní pomoc na místě.

Další odvoz prostředků je plánován na čtvrtek 13. 6. 2013 (svozový den), požadují se hlavně čisticí prostředky, repelenty, kýble, hadry, kolečka, rýžáky, gumáky, rukavice, košťata. Pokud se chce do tohoto svozu zapojit, zavolejte mi, telefonicky dohodneme koordinaci. Věci jsou nadále vybírány přímo na Charitě v Luhačovicích každý den od 8:00 do 15:00 hod, odkud jsou průběžně sváženy.

V současné době, máme na sběracích listinách na Charitě Luhačovice dohromady nashromážděno dalších cca 19 531 Kč a zveřejňujeme i konta pro přímou pomoc.

Dále Vám nabízíme povodňové zpravodajství z TV NOE, kde jsou zachyceny většinou základní informace, kde, jak a kdy se pomáhá, jak vše funguje, obecné informace podává Mgr. Martin Zamazal koordinátor CHČR Povodní 2013 v souhrnném zpravodajství z Prahy,

Akutní materiální pomoc byla v minulém týdnu zavezena do Charity v Litoměřicích, která z ní zásobila tyto obce: Litoměřice, Velké Žernoseky, Libochovany, Mlékojedy, Terezín, Píšťany, Brzánky, Lounky, Černěves, Kyškovice, Trávčice, Připravují se zásoby pro: Hrobce, České Kopisty, Libotenice, Počaply.

V každé oblasti v celých Čechách se koordinace vždy ujala příslušná diecézní charita, která spolupracuje s místními charitami, zjišťuje přímé potřeby v terénu, které se snažíme přesně a cíleně naplňovat, tak aby nedocházelo ke křížení materiální pomoci, v tuto chvíli jsou nejvíce potřebné čisticí prostředky a repelenty.

Finanční prostředky můžete nadále zasílat na povodňová konta CHČR, která slouží nejen pro akutní pomoc, ale především pro pomoc občanům, kterým pojišťovny neuznají škody a občanům, kteří nemají žádné jiné dostatečné zázemí. Veškerá pomoc je rozdělována na základě sociálních šetření, přímo v terénu:  http://povodne.charita.cz/vase-pomoc/

Další informace na: http://povodne.charita.cz/

Děkujeme za podporu a spolupráci. Semelová Lenka

Mgr. Lenka Semelová, DiS.
ředitelka Charity Svaté rodiny Luhačovice, Hradisko 100, 763 26  Luhačovice
tel. + 420577132355, mob. + 420731402043
e-mail: reditel@luhacovice.charita.cz, http://www.luhacovice.charita.cz

Hlavní partneři
Vincentka