Luhačovický běh Kerteamu

V první listopadový den přivítalo diváky i účastníky Luhačovického běhu Kerteamu slunečné, přímo nedušičkové počasí, které jistě napomohlo účastnickému rekordu. Na tratě dětí a mládeže vyběhlo přes čtyřicet účastníků.

 Potěšující byla účast dětí z dětských domovů v Uherském Ostrohu a Vizovicích, které v mladších kategoriích zdatně sekundovaly dětem z Luhačovic. Na kilometrové trati však vítězství patřila již výhradně zlínským atletům a překvapivě bylo na startu více děvčat než chlapců; v kategorii do 15 let pak překonaly své vrstevníky dokonce i ve výkonech.
Krátce před jedenáctou hodinou se na lehce podmáčenou trať o délce 4,4 km vydalo téměř padesát běžců a běžkyň. Z čelní skupinky se v druhé polovině stoupání oddělila vedoucí dvojice a zdálo se, že o vítězství bude rozhodovat, zda kopcovitý profil trati se závěrečným táhlým klesáním více sedne luhačovickému orienťákovi Zdeňku Slezákovi, nebo zlínskému atletovi Martinu Hečkovi.

Domácí borec však svému protivníkovi utekl právě v rychlejších pasážích a své vítězství si v klidu pohlídal. „Ačkoli teprve začínáme přípravu, do kopce jsem se cítil velice lehce a čekal jsem, co předvedou soupeři. Nakonec stačilo z kopce protáhnout krok,“ sdělil své pocity ze závodu vítěz reprezentující TJ Slovan Luhačovice. Druhý Martin Hečko přiznal, že mu ke konci docházely síly a byl rád, že uhájil svou pozici před ostatními závodníky. Na třetí místo se díky vystupňovanému závěru prosmýknul pořádající Dalibor Slovák.
Mezi ženami nebylo od začátku pochyb o vítězce. Lucie Javorová z Valach bajk cyklomira se vytáhla v mužské skupince k výbornému výkonu a soupeřkám nadělila přes tři minuty. „Běžecké závody beru jako doplněk k cyklistice a triatlonu, ale dnešní trať jsem si opravdu užila,“ prohlásila maličká univerzálka. Na stupně vítězů ji doprovodily Veronika Brázdová a Markéta Kofroňová, které si oproti loňsku polepšily o jednu příčku.
Na rozdíl od minulých let se veteráni nezapojili do boje o absolutní vítězství. Vyrovnaný souboj pro sebe rozhodl Jiří Zátopek z AK Kopřivnice, druhé a třetí místo obhájili Miroslav Bětík a Ivo Haničinec. Mezi veteránkami s výraznou převahou zvítězila domácí Dagmar Hubáčková, která dokázala porazit i všechny mladší ženy s výjimkou absolutní vítězky.

Pod záštitou startéra Patrika Hetmera, zrakově postiženého sjezdaře a účastníka paralympijských her v Soči, byl připraven rovněž doprovodný program. Na slalomové trati si mohly zejména děti vyzkoušet pohyb při omezení zraku a dospělí se dozvědět o různých zrakových postiženích i sportování s tímto hendikepem. Dobrá nálada a radost z výkonů pak provázela vyhlašování vítězů i dojídání připraveného občerstvení.

 

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka