Luhačovičtí orienťáci přivezli dva bronzy z mistrovství republiky

Orientační běžci z TJ Slovan Luhačovice měli velmi úspěšný druhý říjnový víkend, získali během něj totiž dvě cenné medaile. Přivezli si je z Dolního Prysku u Nového Boru, kde se v sobotu 8. října konalo Mistrovství ČR štafet a v neděli 9. října Mistrovství ČR klubů.

V sobotu uspěla skvěle štafeta dorostenců ve složení L. Černocký, J. Vopařil, V. Sýkora, která získala bronzové medaile. Rovněž v neděli se luhačovickým dařilo a získali medailové umístění , tentokrát v kategorii dospělých .

Sedmičlenná smíšená štafeta ve složení Perůtka, Čermáková, Valenta, Sklenářová, Jonáš Hubáček, Horčičková a Vavrys si doběhla po 318- ti minutách pro třetí místo s odstupem necelých 12 minut na vítěze z SK Žabovřesky Brno 1, stříbro bral tým OK 99 Hradec Králové. Ještě na třetím úseku se přitom luhačovická štafeta pohybovala dokonce na průběžném druhém místě. V závěru dokázala udržet medailové umístění, což považuje předseda oddílu za mimořádný historický úspěch. „Šlo o poslední velký závod sezóny, který je pro kluby nejprestižnější. Vlastně jsme přepsali dějiny orientačního běhu, protože se tam Luhačovice dokázaly prosadit na stupně vítězů . Zatím nejlepší náš výsledek byl v roce 1997 – čtvrté místo, takže medaile je obrovský úspěch. Porazili nás jen Žabovřesky Brno a OK99 Hradec Králové, přičemž obě tyto štafety byly složeny takřka ze samých členů národní reprezentace,“ komentoval vynikající úspěch předseda Oddílu orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice Libor Slezák.