Duo Jáchym Hanák a Tereza Sečkařová získalo titul juniorských vicemistrů Evropy

Ve dnech 30. května – 1. června 2019 se celkem 9 závodníků klubu sportovního aerobiku MV TEAM UTB Zlín zúčastnilo v polském Krakově Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku FISAF. Ze 7 startů přivezli celkem 7 medailí, 2 zlaté, 4 stříbrné a 1 bronzovou.

Jáchym Hanák z Luhačovic a Terezka Sečkařová ze Bzence 1. června v konkurenci evropských závodních špiček v kategorii DUO ve věku 14-16 let společně vybojovali titul juniorští vicemistři Evropy 2019.

Na tento evropský šampionát je možné se nominovat na základě špičkových výsledků několika závodů v České republice, a to umístěním vždy do 3. místa. Jáchym a Terezka společně závodí první sezónu a jsou ve své věkové kategorii jedinou smíšenou dvojicí. Příprava na závodní sezonu v podobě nové společné sestavy probíhala 4x týdně od listopadu minulého roku v domovském závodním klubu ve Zlíně.

Získaný titul juniorských vicemistrů Evropy 2019 je velmi cenný a jako nováčci v této konkurencí nabyté kategorii jej vybojovali nejen díky náročné a poctivé tréninkové přípravě, ale i díky tomu, že závodí srdcem!

Jedinými přemožitelkami pro ně byly pouze loňské mistryně Evropy a mistryně světa v této kategorii Vanda Šimková a Erika Ševců ze stejného závodního klubu.

Jáchym Hanák zároveň po třetí v řadě získal titul vicemistr Evropy v kategorii muži 14-16 let.

Úspěšně tak reprezentoval jak FISAF Česká republika a Zlínský kraj, tak i město Luhačovice, Základní školu Luhačovice, dále svůj domovský klub MV TEAM UTB Zlín, a společnost TVD Rokytnice.