Luhačovicko je stále bez případu nákazy, lékařům se distribuují respirátory

„Můžu potvrdit, že 21. března k 10:00 není hlášen žádný nakažený v celém ORP Luhačovice. Lidé dodržují pravidla, v drtivé většině přistupují k situaci velmi odpovědně, takže ve městě je klid a pořádek. Lidé se venku chrání rouškami, většinou ale o víkendu zůstávají doma a snaží se vzájemně si na dálku pomáhat,“ sdělil starosta Marian Ležák.

Luhačovice dostaly první zásilku respirátorů pro lékaře, které od státu šly k další distribuci do regionů. „Zlínskému kraji dorazily respirátory v noci, nám potřebnou část předal k dalšímu rozdělení pro lékaře v celém území spadajícím pod Luhačovice, jakožto pod obec s rozšířenou působností (tedy například i pro Slavičín). Jde o celkově 590 kusů respirátorů, které si od zítřka mohou vyzvedávat lékaři na naší radnici,“ poznamenal starosta.

Další podrobnosti doplnil pracovník krizového řízení MěÚ Luhačovice Milan Levkov.

„Spolu s respirátory jsme od Zlínského kraje obdrželi i konkrétní seznam lékařů a počtu respirátorů, které jim jsou přiděleny. Výdej respirátorů začne v neděli a bude pokračovat i v dalších dnech, a to vždy od 9 do 14 hodin,“ nastínil Levkov. Upozornil také, že podle pravidel stanovených krajem nikomu mimo seznam nebudou dovezené ochranné pomůcky vydány. „Je potřeba, aby si přijeli lékaři osobně, nelze vydat respirátory lidem s plnou mocí nebo pověřením. Pro další informace mě mohou lidé kontaktovat na mobilu 724 190 305,“ dodal Levkov. Při příchodu pro respirátory mají lékaři zvonit na zvonek sekretariátu u bočního vchodu, případně volat na již uvedený telefon. Pro jednotlivé lékaře jsou už nachystány balíčky s příslušným počtem vydávaných ochranných pomůcek. Další informace o distribuci respirtátorů lze najít na webu Zlínského kraje https://www.kr-zlinsky.cz/ .

 

Hlavní partneři