Evropský týden mobility a den bez aut

Do Evropského týdne mobility a Evropského dne bez aut se příští týden zapojí i žáci ZŠ Luhačovice, Dům dětí a mládeže a město Luhačovice. V úterý 16. září budou deváťáci přesvědčovat veřejnost v ulicích a na parkovištích, aby motoristé 22. září nechali auto doma a zvolili jin

Do Evropského týdne mobility a Evropského dne bez aut se příští týden zapojí i žáci ZŠ Luhačovice, Dům dětí a mládeže a město Luhačovice. V úterý 16. září budou deváťáci přesvědčovat veřejnost v ulicích a na parkovištích, aby motoristé 22. září nechali auto doma a zvolili jiný druh dopravy.

nn

Pro jejich spolužáky je připraveno dopravní dopoledne pro školy v zámecké zahradě v zámku, beseda s městkou policií o správném vybavení kola, děti se naučí, jak ošetřit úraz, budou plnit sportovní
nnúkoly na stanovištích. Pro žáky 6. a 7. tříd i zájemce z řad veřejnosti, bude v areálu přehrady ukázka součinnosti složek Integrovaného záchranného systému při dopravní nehodě. Ve středu si mohou chodci za správný přechod po přechodu vysloužit sladkou odměnu. Žáci 9. tříd budou počítat aut u Alfa marketu v obou směrech a zjišťovat průjezdnost aut městem. Žáci 3. a 5. tříd pojedou vláčkem na přehradu. Jiné děti budou sázet na pozemcích ZŠ stromy. V knihovně proběhne beseda o knihách s dopravní tématikou. Na čtvrtek připravili organizátoři ve spolupráci s Policií ČR jízdy zručnosti.

nn

V pátek potkáte v ulicích malé cyklisty při jejich výletu na přehradu. Od soboty do pondělí bude v sokolovně instalována výstava vláčků a na neděli organizátoři zvou všechny bruslaře a kolaře na velké cyklozávody na přehradu. V pondělí 22. září se můžete zapojit do této ekologické akce a NECHAT AUTO DOMA.

nn

nn

Podrobnější program: http://www.luhacovice.cz/actions.php?date=2008-9-16

nn

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka