Elektra slavila

V sobotu 25. října jsme si připomněli 20. výročí otevření  Městského kulturního domu Elektra, v programu vystoupili Petra Černocká s Jiřím Pracným a Jarmila Šuláková se skupinou Fleret. Kulturní stánek, pojmenovaný podle pramene, který se nachází v jeho blízkosti, byl postaven nákladem ...

V sobotu 25. října jsme si připomněli 20. výročí otevření  Městského kulturního domu Elektra, v programu vystoupili Petra Černocká s Jiřím Pracným a Jarmila Šuláková se skupinou Fleret. Kulturní stánek, pojmenovaný podle pramene, který se nachází v jeho blízkosti, byl postaven nákladem 34,6 mil. Kč a mnozí pamětníci ještě vzpomenou na brigádnické hodiny, které na této stavbě bezplatně odpracovali.

nn

"Za dobu své činnosti se stala Elektra výrazným kulturním stánkem nejen Luhačovic, ale i širokého okolí. Vystřídala se zde spousta špičkových umělců, ať už divadelních, pěveckých či jiných žánrů. Prostor zde dostávají i amatérská divadla a regionální kapely. Oblíbené jsou i tzv, "dechovkové čtvrtky". Ročně zde proběhne 80 až 90 kulturních programů rozličných žánrů. Minimálně jedenkrát měsíčně se snažíme zařadit do programu mediálně známější osobnost. Součástí Elektry je kinosál, kde ročně proběhne kolem 250 představení. Rovněž tak galerie Elektra funguje celoročně a pravidelně se tu střídají v tří až čtyřtýdenních cyklech různí vystavovatelé, případně je k dispozici pro potřeby města a škol. V prostorách MěDK mají své zázemí i různé zájmové kulturní spolky, jako pěvecký sbor Janáček, Malé Zálesí, dechová hudba Zálesanka, místní rockové kapely, filmový klub Třetí oko, amatérské divadlo apod. Salonky slouží pro scházení i dalším sdružením, jako jsou Klub důchodců, Zdravotně postižení, filatelisté, včelaři, zahrádkáři atd. Nedílnou součástí provozu MěDK je i tzv. kongresová turistika. Díky dobré kapacitě sálu Rondo, ale i slušného technického vybavení a dalšího zázemí jsou Luhačovice vyhledávány pro pořádání kongresů i na mezinárodní úrovni. Některé kongresy zde již mají svou tradici a další se snažíme do Luhačovic přivést. V posledních letech je to 15 až 20 kongresů ročně, z toho asi polovina je vícedenních. Populární, hlavně v závěru roku je zde organizování firemních večírků," přiblížil současnost MěDK jeho ředitel Pavel Slovák.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka