Nový autobus v Luhačovicích

Autobus nové generace Mercedes-Benz Conecto, bude jezdit na pravidelné lince Luhačovice - Pozlovice a zpět. Nahradí tak městský linkový autobus roku výroby 1989, jehož životnost byla fyzicky naplněna.
nn
nn"Autobus Mercedes-Benz Conecto, je jedním ze tří autobusů, které byly společn...

Autobus nové generace Mercedes-Benz Conecto, bude jezdit na pravidelné lince Luhačovice – Pozlovice a zpět. Nahradí tak městský linkový autobus roku výroby 1989, jehož životnost byla fyzicky naplněna.
nn
nn"Autobus Mercedes-Benz Conecto, je jedním ze tří autobusů, které byly společností ČSAD Vsetín a.s, která dopravu v Luhačovicích a okolí zajišťuje, od firmy EvoBus Bohemia s.r.o, zakoupeny. Jeden jezdí ve Vsetíně, jeden teď v Luhačovicích a jeden v Karlových Varech, protože ČSAD Vsetín a.s., má ještě další společnost, která patří do této skupiny investu a tím jsou autobus Karlovy Vary," sdělil Karel Tichánek zástupce firmy EvoBus Bohemia s.r.o.
nn
nnSlavnostním předáním klíčů, tak byl zahájen provoz nízkopodlažního městského autobusu Mercedes-Benz Conecto, s ekologickým motorem Euro 4, výkonem 210 kW /286 koní/a automatickou převodovkou. Nový autobus má 26 míst k sezení a 68 ke stání. Pro bezpečné přidržování během jízdy má autobus optimální počet vhodně umístěných přidržovacích tyčí. S délkou 11,95, šířkou 2,55 a výškou 3,06m má Conecto ideální rozměry pro provoz ve městech. Autobus Mercedes Conecto má také další specifikum. Komfortní nastupování ocení především vozíčkáři a maminky s kočárky. Pokud na zastávce stojí vozíčkář, autobus se po zastavení, na pravé straně sníží o deset centimetrů, po té řidič autobusu vyklopí rampu a vozíčkář může pohodlně najet. Následně se autobus zase vyrovná.

nn

Nový autobus bude jezdit na pravidelné trase Luhačovice – Pozlovice a zpět. Pořizovací cena autobusu s ekologickým provozem byla 5,5 milionů korun /stejný typ autobusu s pohonem na plyn, by stál o 1 -1,5 milionu více./ Společnost Mercedes, jako dodavatel nových autobusů, byla vybrána na základě řádného výběrového řízení a ČSAD Vsetín a.s. počítá s tím, že postupně bude nahrazovat celý vozový park.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka