Filmový klub zahájil

Filmový klub Třetí oko zahájil ve středu 11. února již 11. sezonu promítáním zajímavého dokumentárního snímku Ivetka a hora, který přibližuje divákům zjevení Panny Marie na slovenské hoře Zvir, u obce Litmanová, prostřednictvím osobního svědectví jedné z vizionářek, mladé dívky Ivety Korčákové. Filmové proje...

Filmový klub Třetí oko zahájil ve středu 11. února již 11. sezonu promítáním zajímavého dokumentárního snímku Ivetka a hora, který přibližuje divákům zjevení Panny Marie na slovenské hoře Zvir, u obce Litmanová, prostřednictvím osobního svědectví jedné z vizionářek, mladé dívky Ivety Korčákové. Filmové projekce, spojené s vystoupením Kláry Černé a Daniely Godmannové ze Základní umělecké školy v Luhačovicích, se zúčastnil i režisér snímku Vít Janeček, který při besedě společně s P. Hubertem Wójcikem diskutoval a odpovídal na četné otázky diváků. "Já jsem se k tomuto tématu dostal náhodou v polovině 90. let při studiu na FAMU. Můj spolužák Stano Kuna natočil v rámci cvičení nazvaného Zpověď dvě hodiny materiálu s Ivetkou. Já jsem tím byl fascinován a materiál jsem si s jeho svolením  nahrál. Téma mi dlouho leželo v hlavě a asi před třemi lety jsem se k němu vrátil,"vysvětlil divákům okolnosti vzniku zajímavého díla režisér.

nn

Horu Zvir, na které se v letech 1990 – 1995 zjevovala třem dětem Panna Maria, navštěvují dnes tisíce poutníků a i církev ji uznala poutním místem. Dokumet je pozoruhodný tím, že neřeší, zda věřit, či nevěřit faktu zjevení a ani mu příliš prostoru nevěnuje. Je to film o hledání vnitřní síly, o tom jak se vyrovnat s posláním a povoláním a s nekonečným hledáním svého pravého místa. Složitá cesta Ivetky, kterou můžou potkávat poutníci na hoře  i dnes,  přináší svou část poselství i nám všem.

nn

Tato úspěšná projekce však byla pouze začátkem sezony filmového klubu a všichni příznivci nekomerčních filmů mají možnost pravidelná středeční představení navštěvovat. Cena klubové karty je do konce února 20 Kč od března 40 Kč. Klubová karta přináší nejenom výhodu 10 Kč slevy na každé představení filmového klubu, ale opravňuje držitele k slevám na filmové festivaly a semináře, a ke vstupu zdarma na dvě speciální projekce.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka