V Pozlovicích se koštovalo

V sále MÚ Pozlovice se v sobotu 7. března uskutečnil 5. ročník přehlídky a degustace slivovice z Luhačovského Zálesí a 3. ochutnávka medu. Krásně vyzdobený sál byl známkou toho, že se tu děje něco neobvyklého. Pořadatelé Svaz žen, Svaz včelařů a městys Pozlovice, měli plné ruce s př

V sále MÚ Pozlovice se v sobotu 7. března uskutečnil 5. ročník přehlídky a degustace slivovice z Luhačovského Zálesí a 3. ochutnávka medu. Krásně vyzdobený sál byl známkou toho, že se tu děje něco neobvyklého. Pořadatelé Svaz žen, Svaz včelařů a městys Pozlovice, měli plné ruce s přípravou, ale dobrá věc se podařila a sál pro 150 osob byl plný k prasknutí.
nn
nn" První myšlenka zazněla před pěti lety na radě, kdy naši radní neustále přemýšleli, jak lidi stmelovat a vytvářet podmínky pro dobré sousedské vztahy a dobré prostředí," sdělila těsně před slavnostním vyhlášením výsledků starostka městyse Pozlovice Olga Tkáčová.
nn
nnDo soutěže bylo přihlášeno 21 vzorků medu od 17 vystavovatelů. 10 soutěžilo v kategorii světlý med a zbytek v kategorii med tmavý. Komise hodnotitelů byla složena ze zástupců svazu žen a včelařů, jako hosté byli přizváni včelaři z Luhačovic. Místní organizace včelařů má 30 členů a sdružuje pět vesnic – Pozlovice, Podhradí, Řetechov, Ludkovice a Pradliska.

nn

Výsledky:
nnMed tmavý 1. místo – František Veškrna z Ludkovic
nn2. místo – František Koudelka z Podhradí
nn3. místo – Pavel Žmolík z Pozlovic
nnMed světlý 1. místo – Karel Máčalík z Podhradí
nn2. místo – František Heča z Luhačovic
nn3. místo – František Sedlář ze Slavičína
nn
nnDo soutěže o nejlepší slivovici bylo přihlášeno 69 vzorků. 18-ti členná hodnotící komise byla rozdělena do 3 skupin, kdy každá skupina hodnotila 23 vzorků. Hodnotitelé byli vítězové minulých ročníků a známé opory pozlovického společenského života.

nn

Výsledky:
nn1. místo Otakar Struška z Pozlovic /loni byl druhý/
nn2. místo Radmila Holubová z Luhačovic
nn3. místo Vladimír Konečný z Luhačovic

nn

Hlavní partneři
Vincentka