Autobus pro postižené

Také do Luhačovic bude zajíždět speciální autobus pro vozíčkáře a imobilní občany, který byl dnes dopoledne představen v Uherském Brodě. Jde o 100% nízkopodlažní, ekologický autobus malosériové výroby. Několik vozů už jezdí v Olomouci a Ostravě. V rámci dlouhodobých životnostních zkoušek, byl autobus majitelem f...

Také do Luhačovic bude zajíždět speciální autobus pro vozíčkáře a imobilní občany, který byl dnes dopoledne představen v Uherském Brodě. Jde o 100% nízkopodlažní, ekologický autobus malosériové výroby. Několik vozů už jezdí v Olomouci a Ostravě. V rámci dlouhodobých životnostních zkoušek, byl autobus majitelem firmy Mave s.r.o. Liptál, zapůjčen pro potřeby vozíčkářů v Uherském Brodě, Luhačovicích a Uherském Hradišti.
nnAutobus nemá za úkol nahrazovat běžné autobusové linky, je spíše jakýmsi nadstandardem pro znevýhodněné občany. Finance na provoz autobusu by měli být zajištěny v součinnosti města a evropských fondů.
nnPořizovací cena je 2,8 milionů korun, s běžnou spotřebou 15 litrů paliva na 100 km. Celková kapacita je 28 míst, pro čtrnáct vozíčkářů a čtrnáct sedících osob, jako doprovodu.
nn
nn“ Je to jakási snaha doplnit tuto scházející dopravní službu. Ze strany majitele autobusu, je poskytnut dopravní prostředek a ze strany těch zdravotně postižených, organizací a občanských sdružení je tady značná poptávka po tom, aby takováto doprava tady fungovala“, upřesnil Ladislav Kryštof, starosta Uherského Brodu.
nn
nnPokud se tato služba handicapovaným občanům v Uherském Brodě osvědčí, měli bychom se v krátké době s malým červeným autobusem setkávat i v Luhačovicích.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka