Senioři vystavují v hale Vincentky

Co mají společného senioři, Univerzita třetího věku a výtvarné umění? Divili byste se, ale hodně. V pondělí 1. března byla v hale Vincentky slavnostní vernisáží zahájena výstava obrazů posluchačů Univerzity třetího věku ve Zlíně. Po úspěšné výstavě v hale Univerzity Tomáše Bati a v galerii Pod radnicí ve Zl

Co mají společného senioři, Univerzita třetího věku a výtvarné umění? Divili byste se, ale hodně. V pondělí 1. března byla v hale Vincentky slavnostní vernisáží zahájena výstava obrazů posluchačů Univerzity třetího věku ve Zlíně. Po úspěšné výstavě v hale Univerzity Tomáše Bati a v galerii Pod radnicí ve Zlíně, jsou Luhačovice třetím místem, kde byla nainstalována výstava posluchačů cyklu Výtvarná umění. Na zahájení výstavy přišly desítky posluchačů a jejich přátel, panovala slavnostní a přátelská atmosféra.
nn
nn"První rok byl teoretický, kdy jsme se seznamovali s malíři a technikou. Další rok už jsme si zkusili nakreslit krychle, kola, desky. Postupně jsme se učili portréty a pracovat s barvou," vysvětlila Jana Mikulcová, posluchačka U3V a spoluorganizátora výstavy.
nn
nnUniverzita třetího věku má charakter nekvalifikačního studia. Všechny cykly jsou koncipovány jako dvouleté studijní programy, každý cyklus tvoří čtyři semestry. Výuka probíhá 1x za 14 dnů po dobu dvou hodin v posluchárnách UTB ve Zlíně. Na závěr každého semestru posluchači odevzdávají seminární práce.
nn
nn"Jsme rádi, že i tato kategorie našich posluchačů je schopna vyprodukovat taková krásná díla, která nás tady obklopují. A jsme rádi, že se Univerzita třetího věku takto rozvíjí i v dalších cyklech, nejen v zaměření na výtvarná umění. Věřím, že ten počet 560 posluchačů se bude i dál rozrůstat," uvedl doc.Ing. David Tuček Ph.D., prorektor UTB.
nn
nnVýstavu 63 obrazů posluchačů Univerzity třetího věku můžete v hale Vincentky navštívit do neděle 14. března.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka