Dívčí saxofonový orchestr na Pražském hradě

Již popáté dostal náš orchestr možnost koncertovat na Pražském hradě. Tentokrát to bylo u příležitosti udělování státních vyznamenání prezidentem republiky na státní svátek 28. října. Našim úkolem bylo bavit účastníky recepce ve Španělském sále Pražského hradu uváděním skladeb ...

Již popáté dostal náš orchestr možnost koncertovat na Pražském hradě. Tentokrát to bylo u příležitosti udělování státních vyznamenání prezidentem republiky na státní svátek 28. října. Našim úkolem bylo bavit účastníky recepce ve Španělském sále Pražského hradu uváděním skladeb z celého světa, které předem schválil prezident, nechyběly ani tradiční polky. Byli jsme prostřednictvím velkoplošné obrazovky umístěné vedle našeho orchestru spolu s dalšími hosty svědky toho, jak prezident Václav Klaus udělil státní vyznamenání 21 významným osobnostem.
nn
nnPři recepci zahájené panem prezidentem jsme se setkali a měli jsme možnost hovořit s mnoha významnými a zajímavými lidmi, s Josefem Sukem, Jiřinou Jiráskovou, Tomášem Baťou, Tomášem Ševelem, s generálním ředitelem a. s. Lázně Luhačovice Josefem Krůželou a s mnoha dalšími. Panu prezidentovi jsme poděkovali za pozvání.
nn
nnNa přání organizátorů jsme naše koncertování prodloužili do pozdních nočních hodin. Do Luhačovic jsme se vrátili pozdě, ale s pocitem dobré reprezentace našeho města a regionu.
nn
nnDo konce roku nás ještě čekají čtyři koncerty, z toho jeden ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, což bude již naše pátá zahraniční cesta v tomto roce.
nn

nn

Hlavní partneři