Sportovní centrum Radostova má smělé plány

Dá se říct, že sportovní hala je od listopadu tohoto roku až do března příštího roku zcela zaplněna. Na sportovce a hosty jsme připraveni velmi dobře, neboť máme již zkušenosti z loňského roku, kdy byl o naše služby mimořádný zájem. Jaké aktivity v současné době v hale probíhají...

Dá se říct, že sportovní hala je od listopadu tohoto roku až do března příštího roku zcela zaplněna. Na sportovce a hosty jsme připraveni velmi dobře, neboť máme již zkušenosti z loňského roku, kdy byl o naše služby mimořádný zájem.

Jaké aktivity v současné době v hale probíhají?
V dopoledních hodinách je hala využívána k výuce SOŠ a SOU Luhačovice, odpolední a večerní hodiny jsou zaplněny různými zájmovými kroužky a sportovními oddíly (ZŠ, DDM, Sokol), tréninky fotbalových mužstev, ale i soukromými zájemci o sportování v hale. Od září do června probíhají také v menším aerobikovém sále pravidelná cvičení pro veřejnost (jazz+ modern dance, power jóga, aerobic, Tae-bo, karate).

Je možné si halu pronajmout i soukromě a za jakou cenu?
Halu si může pronajmout prakticky kdokoliv, cena pronájmu za 1 hodinu je 400,- Kč. Máme zde k dispozici i dva nové stoly na stolní tenis, který je možné hrát v malém sále za cenu 250,- Kč / hod. Zájemci si mohou zapůjčit i sportovní náčiní (míče, pálky na stolní tenis, rozlišovací dresy apod.) zcela zdarma.
O konkrétním pronájmu se můžete dohodnout na vrátnici SC Radostova, tel. 577 134 112, nebo s panem Nováčkem (777663991), nebo Talašem (777 663 990) , kteří mají přehled o aktuálním obsazení haly (aerobicového sálu) v daném termínu. Kuželkářskou dráhu je možné si pronajmout u pana Nakládala (732 653 746) nebo Kudláčka (603 507 711). Restauraci s výbornou kuchyní provozuje pan Lysák (603 101 534). Bowlingové centum provozuje pan Jiří Hubáček (577 132 083, 608976976).

Jaká akce se v nejbližší době chystá, na co byste veřejnost do Sportovního centra Radostova pozval?
Určitě by veřejnost neměla vynechat již třetí ročník Mikulášského sportovního dne v sobotu 4. prosince, který pořádá již potřetí DDM společně s TJ Slovan Luhačovice. Od ranních až do odpoledních hodin se budou ve všech prostorách SC Radostova konat sportovní a jiné aktivity pro děti i dospělé (nebudou chybět ani hry a soutěže o ceny). Dále bychom veřejnost pozvali na přátelská utkání reprezentačních týmů kadetek ve volejbalu ČR a SR, která proběhnou 7. prosince od 19.00 hod. a 8. prosince od 9.00 hod. Ve dnech 19. – 22. prosince bude ve SC probíhat již poněkolikáté volejbalový kemp Zdeňka Haníka (trenér reprezentace mužů ČR v letech 2000 – 2001). Podrobnosti a další aktuální informace zveřejňujeme na informační tabuli SC Radostova naproti České spořitelny, na infokanálu nebo na internetových stránkách www.radostova.cz.

Je zájem o ubytování v hale? Kteří významní hosté byli letos v hale ubytováni?
O naše ubytovací služby je díky vysokému standartu pokojů a jejich nízké ceně velký zájem, především v létě a v zimě. Kvalitu poskytovaných služeb ocenili již i někteří významní hosté. Za všechny můžu jmenovat basketbalistky reprezentace ČR, nebo Vladimíra Špidlu, který u nás odpočíval před odjezdem do Evropského parlamentu v Bruselu. Všem se líbila úroveň ubytování a příjemné prostředí.

Co připravujete na příští rok?
Z plánovaných aktivit je to v první řadě profesionálně zařízené SPINNING centrum. Toto SPINNING centrum bude jako první v Evropě vybaveno novými speciálními SPINNERY NXT. SPINNING je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech pod vedením instruktora za doprovodu hudby. Je to moderní způsob tréninku, který na malém prostoru dokáže za velmi krátkou dobu (cca 45 minut) výrazně zvýšit kondici nebo shodit přebytečnou tukovou tkáň jeho účastníků. SPINNING vychází z cyklistiky, využívá revoluční stacionární kolo SPINNER, které věrně simuluje jízdu na opravdovém kole. Lze vytvořit stejný terén i obtížnost jako na kole venku. SPINNING program je určen pro všechny věkové kategorie (do 80 let) a všechny úrovně kondice. I naprostý „antisportovec“ může přijít na SPINNING a pomalu pracovat na své kondici. SPINNING se díky své univerzálnosti a všeobecné dostupnosti letos uchází o zařazení do programu Brno-zdravé město a jeho sportovních aktivit pro všechny. Z vlastní zkušenosti mohou prohlásit, že každý, kdo jej navštíví, si ho oblíbí.

Počátkem června 2005 se uskuteční druhý ročník maratónu na horských kolech. První ročník byl účastníky hodnocen velmi pozitivně a věřím, že tentokrát nám vyjde i počasí, které průběh tohoto prvního ročníku značně zkomplikovalo.

V příštím roce proběhne ve SC několik vícedenních školení a seminářů Power jógy pod vedením zakladatele Power Yoga akademie a mistra světa ve sportovním aerobiku Václava Krejčiříka a další zajímavé akce, o kterých budeme občany včas informovat.

Jednáme také o položení umělého povrchu na venkovní házenkářské hřiště a vybudování tenisového kurtu s umělou trávou na místě před restaurací SC Radostova. Dále by na místě současného škvárového hřiště mohla být vybudována fotbalová plocha s umělou trávou třetí generace, která by pomohla zvýšit a rozvíjet již tak kvalitní služby našeho sportovního centra.

Hlavní partneři