Pozloppet 2010 se blíží

Již tuto sobotu, tj. 15. května 2010, se na Luhačovické přehradě uskuteční netradiční sportovní akce pro vyznavače in-line bruslí a kolečkových lyžích - Pozloppet 2010. Záměrem akce je společné překonávání vlastních limitů, což v tomto případě znamená ujeté kilometry na okružní cestě kolem přehrady.nnN...

Již tuto sobotu, tj. 15. května 2010, se na Luhačovické přehradě uskuteční netradiční sportovní akce pro vyznavače in-line bruslí a kolečkových lyžích – Pozloppet 2010. Záměrem akce je společné překonávání vlastních limitů, což v tomto případě znamená ujeté kilometry na okružní cestě kolem přehrady.

nn

Název Pozloppet 2010 v sobě skrývá jméno obce Pozlovice, kde se akce uskuteční, a původně severské slovo loppet, jež znamená okruhy, a koresponduje s jednotlivými kategoriemi, které jsou pro tuto akci vypsány. Účastníci si mohou vybrat z několika tratí rozdělených dle distance a výkonnosti.

nn

Pro děti je připraveno Pozlovské kolečko o délce jeden až tři okruhy, kdy jeden okruh kolem Luhačovické přehrady měří 3,3 km. Druhá kategorie nese název významného lokálního závodu Hradní běžka s délkou 30 km, které se rovnají 9 okruhům. Pokročilí sportovci si mohou vyzkoušet absolvování úseku, který má stejnou délku jako nejvýznamnější národní běžkařský závod Jizerská padesátka a čítá celkem 15 okruhů. Na nejvytrvalejší účastníky čekají trasy se jmény dvou závodů, které patří k světově nejproslulejším. Jedná se o 70 km měřící italskou Marcialongu, což se rovná v přepočtu 21 okruhům kolem Luhačovické přehrady a legendární švédský Vasaloppet o délce 90 km, respektive 27 okruhů.

nn

Účastník, který si vybere výše uvedenou kategorii, by měl předepsaný úsek zdolat v časovém limitu od 9.00 do 18.00, přičemž každý je povinen si sám vést evidenci ujetých okruhů. Povolená je jízda s běžeckými či trekkingovými holemi. Pro aktéry i jejich doprovod bude zajištěno příjemné zázemí v prostoru kempu u Luhačovické přehrady s možností občerstvení, ponechání osobních věcí a registrace.
nnCílem akce není překonávání rychlostních rekordů, ale spíše vlastních limitů.

nn

Proto neváhejte a zkuste to v sobotu s námi!

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka