Předtaneční kurz manželů Mědílkových má úspěšně za sebou dvacet dva žáků devátých tříd. V sedmi lekcích, šesti vyučovacích a jedné závěrečné, na kterou byli přizváni i rodiče mladých tanečníků, se kromě základních tanečních kroků polky, valčíku, waltzu a cha-chi jedenáct mladých párů dozvědělo něco i o etiketě, stolování a společenském chování.
nn
"Tento kurz je určený pro základní školy. My ho nabízíme tam, kde chtějí mít bohatší nabídku mimoškolní činnosti pro své žáky. Je to kurz, který je předtaneční výchovou a nenahrazuje taneční kurz určený pro druhé ročníky středních škol. Opravdu je to takové první seznámení se s tancem, aby mládež zjistila, že neexistuje jen diskotéka. Některé tance jsou oblíbenější, například latinsko-americké tance, jako je cha-cha nebo mambo, jiné je tolik nebaví," vysvětlil Aleš Mědílek, majitel taneční školy A a A Mědílkovi.
nn
Zástupkyně ředitelky ZŠ Luhačovice Mgr. Luďka Mejzlíková i Regina Bittová z Městského kulturního domu Elektra věnovaly ochotně organizaci spoustu energie. Hodně úsilí je stálo nalézt pochopení u některých rodičů, aby podpořili smysluplnou volnočasovou aktivitu dětí a pomohli tak obnovit tradici tanečních hodin v ZŠ. Ještě dodejme, že kurzovné nebylo nijak horentní – sedm dvouhodinových lekcí, které mladé lidi uvedly do společenského života, přišlo rodiče na tisíc korun.
nn
"Setkala jsem se i s negativními názory rodičů, že z dětí děláme předčasně dospělé. Ale děti, které do kurzu tance, etikety a společenského chování chodí, si lekce chválí," dodala Mejzlíková. Po zhlédnuté půl hodině tanečních kroků a citlivé komunikace musí člověk uznat, že jsou ty mladé krásné slečny a elegantní mladíci opravdu šikovní. Mezi jednotlivými kroky se občas ještě ozvou letmá napomenutí: "Ve společnosti se nežvýká. Když hovořím se starší osobou, tak nesedím, ale stoupnu si…" A o tom, že byly děti v dobrých rukou, svědčí skutečnost, že už rodiče Aleše Mědílka vychovali stovky tanečních párů.
nn