Augustiniánský dům Stavbou roku 2009

Augustiniánský dům získal hlavní cenu v soutěži Stavba roku 2009 ve Zlínském kraji v kategorii Stavby občanské vybavenosti. Zvykli jsme si, že Luhačovice pravidelně získávají jedno z hlavních ocenění krajského kola soutěže v oboru stavitelství Stavba roku ve Zlínském kraji: rekonstrukce Jurkovičova domu (2002), oprava ...

Augustiniánský dům získal hlavní cenu v soutěži Stavba roku 2009 ve Zlínském kraji v kategorii Stavby občanské vybavenosti. Zvykli jsme si, že Luhačovice pravidelně získávají jedno z hlavních ocenění krajského kola soutěže v oboru stavitelství Stavba roku ve Zlínském kraji: rekonstrukce Jurkovičova domu (2002), oprava a rekonstrukce vily "Alpská růže" (2007), silnice II/492 Luhačovice, křížení se silnicí III/4922 (2007).

nn

Závod na výrobu plastů – Zálesí, a. s., Luhačovice – čestné uznání (2008).
nnPřestavba a přístavba Augustiniánského domu v Luhačovicích (2009).
nnLetos bylo do soutěže, kterou už po osmé vyhlásila krajská organizace Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR, Česká komora architektů, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, přihlášeno 55 staveb. Nové nebo nově zrekonstruované objekty byly rozděleny do sedmi kategorií. Cenu hetmana Zlínského kraje získal Přestupní terminál veřejné dopravy v Otrokovicích. V kategorii Stavby občanské vybavenosti si hlavní cenu odnesl Augustiniánský dům v Luhačovicích. V dalších kategoriích si cenu ze soutěže odnesly například: Montážní a skladovací hala RIM v Otrokovicích, Modernizace lyžařského areálu Kohútka, Bytový dům Zlín – Křiby, Revitalizace veřejných ploch a komunikací Napajedla. Čestná uznání patří rozhledně Seninka nebo Větrnému mlýnu v Jalubí. Novinářům, kteří udělují svoji zvláštní cenu, se nejvíce líbil projekt Zkvalitnění volnočasových aktivit Chvalčov.

nn

Augustiniánský dům, jehož rekonstrukce a přístavba přišla majitele Tekoo reality, s. r. o., na 110 milionů korun, byl postaven v letech 1902-1904 podle projektu architekta Vladimíra Fischera a původně sloužil pro augustiniánský klášter svatého Tomáše na Starém Brně.

nn

Náročná rekonstrukce započala v červenci 2008. Za necelé dva roky se podařilo vybudovat čtyřhvězdičkový wellness hotel s kapacitou 26 převážně dvoulůžkových pokojů. Jeden z pokojů je plně bezbariérový. Hotel nabízí restauraci s nabídkou zážitkové gastronomie, moderní wellness centrum, které je otevřeno i pro veřejnost a konferenční sál s 56 místy.

nn

V květnu tohoto roku byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná kaple u Augustiniánského domu, která i nadále zůstává v majetku římskokatolické církve.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka