Orientační běžci založili novu tradici LCE3aTlonu

Marek Cahel (1:53:11) se stal v úterý 20. července vítězem prvního ročníku otevřeného oddílového přeboru v triatlonu. Na druhém místě doběhl Petr Vavrys (1:54:49), loni první Josef Hubáček (2:00:03) dorazil do cíle jako třetí. Nejlepší ženou na trati byla Renata Michálková s časem 2:39:12.nn1. ročník LCE3aTl...

nn

1. ročník LCE3aTlonu uspořádal luhačovický oddíl orientačního běhu. Zatímco loni se na stejnou trať postavilo 15 závodníků, letos to bylo 27 borců, vesměs orientačních běžců místního oddílu. Závodů se zúčastnily čtyři ženy. Startovalo se na vodní nádrži Křekov, plaveckou disciplínou na 560 metrů. Jako první z vody vylezl Johan Vavrys. Další disciplínou byla jízda na kole směrem na Loučku, Petrůvku a Kladnou Žilín, s cílem na Sportovním centru Radostova. Jelo se na horských kolech, kdy se závodníci v padesáti procentech pohybovali v terénu. Délka cyklistické části závodu byla 22 km. Zde si razantní jízdou, především na lesních cestách, vytvořil velký náskok Petr Vavrys, který na závěrečnou disciplínu, běh na devět kilometrů, vyrazil jako první. Do cíle, koliby U Luxů, doběhl jako první dvaadvacetiletý Marek Cahel s časem o téměř 8 minut rychlejším než loňský vítěz Josef Hubáček.

nn

"Závod to byl velice náročný, čekal jsem, že plavání a kolo mi budou dělat problémy a že budu hodně stahovat na běhu, což se stalo. Byl to pěkný závod. Všechny disciplíny byly dobře rozložené," svěřil se v cíli vítěz závodu Marek Cahel, student kartografie a geoinformatiky na brněnské Masarykově univerzitě.

nn

Servis a časomíru zajišťovaly maminky, manželky a přítelkyně závodníků. Organizátoři věří, že založili novou tradici, která do příštího roku naláká další závodníky.

nn

"Byla to taková "srandaakce", ale všichni šli až na krev a závodili až do posledních metrů. Běželo se o malé ceny. Vítěz má zde v restauraci U Luxů konzumaci v ceně 200 korun, druhý v ceně 150 korun a třetí v ceně 100 korun. Startovné je dobrovolné," uvedl hlavní organizátor závodu Libor Slezák.