Korunka Luhačovice vyhlásila sbírku pro zaplavené Hejnice na Liberecku

Občanské sdružení Korunka Luhačovice vyhlašuje sbírku pro zaplavenou obec Hejnice na Liberecku, kterou o uplynulém víkendu zasáhly noční přívalové deště. Voda zaplavila několik desítek domů. Lidé tak během okamžiku přišli téměř o veškerý svůj majetek.

Obec v ...

Občanské sdružení Korunka Luhačovice vyhlašuje sbírku pro zaplavenou obec Hejnice na Liberecku, kterou o uplynulém víkendu zasáhly noční přívalové deště. Voda zaplavila několik desítek domů. Lidé tak během okamžiku přišli téměř o veškerý svůj majetek.

Obec v současnosti potřebuje především materiální pomoc. Lidé postupně odstraňují napáchané škody a uklízí své domovy. "Nejvíc lidem pomůžeme tím, když jim shromáždíme především čistící a úklidové prostředky, nejrůznější dezinfekce, saponáty, holinky, pracovní a gumové rukavice, lopaty, stavební kolečka, hrábě, kýble, lopaty, pevné pytle na odpad, hadry, apod.," popsala ředitelka občanského sdružení KORUNKA LUHAČOVICE Veronika Záhorská, která přímou pomoc obci koordinuje se starostou Hejnic Jiřím Horákem.

Korunka Luhačovice proto vyhlašuje sbírku materiální pomoci. Potřebné věci lidé budou moci nosit od pátku 13. 8. 2010 od 12.00 do soboty 14. 8. 2010 do 12.00 na stanice profesionálních hasičů do Zlína (ulice Přílucká), Luhačovic a do zbrojnice dobrovolných hasičů ve Vlčnově. Hasiči pomoc převezmou a v sobotu věci pomohou naložit do speciálního kamionu, který sbírku odveze přímo do Hejnic. "V případě, že by darovaných věcí bylo dostatečné množství, přerozdělíme sbírku společně se starostou Hejnic dalším postiženým obcím, které leží v těsné blízkosti. Jedná se o Raspenavu a obec Bílý potok," upřesnila Veronika Záhorská.

Podle starosty Jiřího Horáka budou lidé po úklidu potřebovat i další věci. Při návratu do svých domů nejvíce ocení například ložní prádlo, ručníky, osušky, utěrky, ale také vybavení do kuchyně jako jsou hrnce, skleničky, talíře, příbory a další nejnutnější potřeby. "V tomto případě, ale žádáme zájemce, aby nosili jen zcela nové zboží, nikoliv se zbavovali nepotřebných věcí ze svých domácností," upozornila Veronika Záhorská.

KORUNKA LUHAČOVICE pomoc Hejnicím koordinuje přímo s krizovým štábem Libereckého kraje, který mapuje celou situaci v zaplavených oblastech a přímo určuje, kde je pomoc v tuto chvíli nejvíce potřebná. Záštitu nad sbírkou převzal náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš.

Přívalové deště zasáhly Liberecko, Frýdlantsko, Děčínsko či Českolipsko během uplynulého víkendu. Od sobotního do nedělního rána se místy srážkové úhrny zastavily přes 100 mm. Nejvydatnější srážky byly pozorovány v Hejnicích 182 mm, Novém Městě pod Smrkem 139 mm, Bedřichově 119 mm, Smědově 136 mm, Na Kneipě 120 mm, v Mimoni 107 mm.

Hejnice, podle měření meteorologů obec, kde napršelo nejvíc vody, zalilo 6,9 miliard litrů vody, pokud počítáme, že průměrný údaj (182 litrů na metr čtvereční) platí pro celé městečko o velikosti 38 kilometrů čtverečních.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka