Úspěchy luhačovických orientačních běžců

Začátkem července se ve Španělsku konalo ME dorostu v orientačním běhu, kde byli nominováni za ČR dva naši starší dorostenci, Michal Hubáček s Jiřím Valentou, a jeden mladší dorostenec, Jonáš Hubáček. V individuelním závodu ve sprintu získal Michal Hubáček krásnou bronzovou medaili a na klasické trati získal devát...

Začátkem července se ve Španělsku konalo ME dorostu v orientačním běhu, kde byli nominováni za ČR dva naši starší dorostenci, Michal Hubáček s Jiřím Valentou, a jeden mladší dorostenec, Jonáš Hubáček. V individuelním závodu ve sprintu získal Michal Hubáček krásnou bronzovou medaili a na klasické trati získal deváté místo. Ve štafetách kluci obsadili šesté místo a svými výsledky přispěli České republice k vítězství v Poháru národů.

V neděli 19. září 2010 se běželo v blízkosti Jihlavy MČR na klasické trati, tedy vrcholný závod jednotlivců v letošní sezoně.

Dobré výsledky celého oddílu OB podtrhli Jonáš Hubáček (H16) třetím místem a Michal Hubáček (H18) ziskem medaile stříbrné. Gratulujeme.

No a poslední víkend v září se konalo Mistrovství České republiky štafet a Mistrovství České republiky družstev, což je sedmý a osmý závod z již rozjeté celoroční soutěže dorostu Česká liga klubů. Náš oddíl OB Slovanu Luhačovice za dorostence a dorostenky reprezentovali Michal Hubáček, Jiří Valenta, Johan Vavrys, Jonáš Hubáček, Šárka Kukolová, Radka Sklenářová a Kateřina Papugová.

Družstvo dorostu vyhrálo v neděli 26. 9. závod MČR družstev a získali tak zlaté medaile a titul mistrů ČR v družstvech.

Toto družstvo dosáhlo na historicky nejlepší výsledek dorostenců Luhačovic a stalo se pro rok 2010 vítězem České ligy klubů.