Myšlenka a vize rodinného penzionu s čilým společenským životem, kterou do Radunu vložil pan řídící Martiník se svou rodinou, byla dvakrát zcela pošlapána, dvakrát tato usilovná rodina o Radun na celá léta přišla. Poprvé za druhé světové války. Když jej po skončení války opět začali budovat a zvelebovat, přišel rok 1948 a opět se z hodiny na hodinu stěhovala celá rodina i s dětmi pryč. Z prvotřídního prvorepublikového penzionu se stala na celá léta lázeňská dětská léčebna.
Potomci manželů Martiníkových neměli sílu a prostředky zničený a vybydlený Radun po roce 1989 spravovat a znovu provozovat, pronajímali jej tedy dále Lázním jako dětskou léčebnu a nakonec nezbylo než jej prodat. A tak se Radun dostal ještě přes dalšího majitele k manželům Janě a Markovi Nesázalovým, kteří se rozhodli uchopit a obnovit noblesního ducha první republiky, vložit nemalou finanční investici a kus práce a znovu Radun pozvednout na výsluní lázeňského života. Rodina nových majitelů vyhledala potomky zakladatelů Radunu, je s nimi v blízkém kontaktu a obě rodiny mají radost ze znovuzrození této výjimečné vily a její proměny ve čtyřhvězdičkový hotel rodinného typu.
Během uplynulého roku prošel tento architektonický skvost lázeňského města Luhačovice kompletní rekonstrukcí dle architektonického návrhu Simony a Davida Maliňákových. „Po citlivé a důkladné renovaci v souladu s originální předlohou – s dřevěnými okny, replikou původního balkonového zábradlí a hladkou bílou omítkou – se Radun opět stane nedílnou součástí aktivního lázeňského života,“ uvedl Marek Nesázal. Vila Radun bude zařazena mezi čtyřhvězdičkové hotely, restaurace je otevřena pro veřejnost. „Naší snahou je přinést návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z unikátní atmosféry lázní Luhačovice. Mimo jiné navážeme na prvorepublikovou slávu Radunu a do prostor restaurace a letní terasy opět přineseme komorní kulturní akce pro hotelové hosty i veřejnost,“ doplnil Marek Nesázal.
Vila Radun je zasazena do jednoho z nejkrásnějších koutů lázeňského města – do Bílé čtvrti v těsném sousedství parku u pramene Aloiska. Památkově chráněný soubor zdejších vil je ceněn pro soulad funkcionalistických staveb s lázeňským prostředím a přírodou. Penziony v Bílé čtvrti jsou po stavbách Dušana Jurkoviče druhým pokusem o jednotné pojetí lázeňské výstavby. Vila Radun je pak dokonce zařazena mezi Slavné vily České republiky. „Tento objekt je historicky vzácný a my jsme si jeho hodnotu od počátku uvědomovali. Chtěli bychom ji podchytit a rozvinout, navázat na první republiku, ideály funkcionalismu a dodat hotelu jeho vlastní, neopakovatelnou tvář. Radun ve 30. letech minulého století patřil v Luhačovicích mezi výjimečné. Sjížděli se sem herci, spisovatelé, podnikatelé, osobnosti ve své době významné. Máme informace i dokumenty, že zde strávila svou dovolenou například Nataša Gollová či Ljuba Hermannová. Kromě toho se zde údajně sešel utajeně T. G. Masaryk s Maximem Gorkým, který se vracel ze svého exilu na Capri,“ uvedla Jana Nesázalová, která založila v Radunu archiv starých materiálů, fotografií a prospektů.
Hotel Radun má nyní kapacitu 37 lůžek v 15 pokojích. Zajímavostí je, že každý z nich má svoji osobitou atmosféru a s ní spojený název, například Filozofský, Meditace, Štěstí, V přírodě, Sluneční nebo Na lodi. Klidová atmosféra hotelu je velice vhodná pro pracovní setkání, menší konference či školení, ale také pro rodinné oslavy a různá přátelská setkání. „Některé hotely v zimě zavírají, my nechceme a nebudeme. Luhačovice jsou krásné v každém období a pořád je tu co dělat a v Radunu máme i na podzimní a zimní měsíce připraven zajímavý program pro všechny,“ řekl Marek Nesázal. Restaurace hotelu Radun si již za svou krátkou existenci získala pověst podniku s příjemným stylovým prostředím, kvalitní gastronomií a ochotnou profesionální obsluhou. Výraznou součástí hotelu je jeho Prožitkový klub se specializovanými terapeuty, jaké jinde nepotkáte. Předností Radunu je rodinná atmosféra a cenově dostupný luxus. Hotel Radun dnes patří ke špičkovým poskytovatelům hotelového servisu v regionu.