Otevírání pramenů 13.-15. května

Nenechte si ujít letošní Otevírání pramenů, které se uskuteční ve dnech 13. - 15. května. Na páteční dopoledne si žáci Základní školy v Luhačovicích ve spolupráci s DDM a Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma připravili zajímavé putování za historickými osobnostmi, které se zapsaly do dějin našeho města a lázní.

Oživením slavností budou také komentované prohlídky kostela Svaté Rodiny a výstavy sakrálních předmětů v sále u kostela, které jsou součástí projektu Otevřené brány. Nostalgii starých časů umocní večer hra Vincentka a Aloiska v podání Divadla ProLiDi z Provodova.

V nostalgických starých časech elegantních dam a šarmantních pánů zůstaneme i v sobotu. Stejně jako v pátek ožijí historické osobnosti zdejších lázní, navíc se k nim ještě přidají historická kola, vozidla. Lázeňské náměstí i různá místa v lázních překvapí koncertními dostaveníčky žáků ZUŠ Luhačovice. Jako vzpomínku na příjemné chvilky si můžete odnést fotografii ze secesního fotoateliéru. Na podiu vystoupí Zlínské jazzové smyčce ZUŠ Morava. Večer bude v sokolovně tradiční beseda u cimbálu a v MěDK Elektra přivítáme vynikající muzikanty Bratry Ebeny, kteří tvoří nejzvláštnější skupinu v historii české populární hudby. Tři bratři Kryštof, Marek a David spolu koncertují, baví diváky svým inteligentním humorem a předávají jim svoji radost. Pokud chcete vědět, jak dokáže Marek Eben popsat naši kulinářskou specialitu chlebíček, či jestli to, co si říká astronaut těsně před startem raketoplánu se ženou, nám něco nepřipomíná, neváhejte a využijte jedinečnou možnost navštívit tento koncert.

Nedělní programy začnou v o půl deváté slavnostní mší svatou. Od 10.00 hod. vyjde krojovaný průvod s knězem k jednotlivým pramenům. Od 10.00 do 12.00 bude u pramene Svatého Josefa vystupovat Valašský soubor písní a tanců Ovčák z Hovězí,u Ottovky FS Radovan a Pozdní sběr Napajedla a u kaple Svaté Alžběty Národopisný soubor Bítešan z Velké Bíteše. Všechny tyto soubory se společně se všemi skupinami domácího Malého Zálesí představí i hlavním odpoledním programu Návrat k tradicím. Večer se v kostele Svaté Rodiny představí žáci ZUŠ Luhačovice společně s Duem Musica Vista.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka