Skleněný zvěřinec

"Zvěřinec je hra napsaná o době, kterou žijeme teď". (Janusz Klimsza)

Může být nějaká divadelní hra něžná a zároveň krutá? Skleněný zvěřinec jistě takovou hrou je. Ačkoliv byla hra napsána už v roce 1944, mnozí se v ní najdou i dnes.

Hlavním hrdinou hořké komedie, jejímž autorem není nikdo jiný než  Tennessee Williams, je skladník Tom Wingfield. Ačkoliv pracuje ve skladě, cítí se být ve skutečnosti básníkem.  Kvůli jeho lásce k poezii mu hrozí vyhazov z nevalně placené práce a doma také nemůže rozvíjet svůj básnický talent, protože mu v tom brání stísněné podmínky bytu 1+1, který sdílí se svou nezaměstnanou hyperaktivní  matkou a postiženou sestrou (otec již rodinu dávno opustil). Přitom by stačilo tak málo, koupit auto a rozjet se vstříc dálkám. Ale kde vzít peníze, když z malého platu živíte svou matku, která vás neustále dusí svou přehnanou láskou, a navíc ještě máte na krku sestru, která se ne a ne provdat. Celá hra připomíná osud samotného autora – také se po celý život nedokázal odpoutat od své rodiny.

Jak obyčejný skladník, který našel zalíbení v poezii, vyřeší svou svízelnou situaci? Podaří se Tomovi najít klid na svou tvorbu, nebo si svět nikdy nepřečte jeho verše? A proč se vlastně hra jmenuje Skleněný zvěřinec?

Jestli chcete znát odpovědi na tyto otázky, nebo se jen odreagovat v pohodové atmosféře  Lázeňského divadla při sledování jedné z velkých her moderní literatury, neváhejte a přijďte se podívat ve středu 25. 8. v 19:30. Představení pro vás zahraje brněnské divadlo Buranteatr, jehož představiteli jsou především nedávní absolventi JAMU.

Hlavní partneři
Vincentka