Medaile pro orientační běžce

Koncem června a začátkem července proběhly tři významné akce v orientačním běhu žáků, dorostu a juniorů.

Žáci v dresu Zlínského kraje běželi V. Letní olympiádu dětí a mládeže ČR v Olomouci.

Zde jsme získali hned tři cenné kovy:

závod ve sprintu – Vojtěch Sýkora – 3. místo v mladších žácích

ve štafetách – stříbro pro starší žáky – Slíva, Kunčarová, Mudrák, Vavrysová

a v závodě na krátké trati – Štěpán Mudrák – 1. místo ve starších žácích.

V Jindřichově Hradci letos proběhlo Mistrovství Evropy dorostu 2011. Z našich závodníků Českou republiku reprezentoval Jonáš Hubáček v mladším dorostu. Ve sprintu obsadil velmi slušné 11. místo a v závodě štafet po vynikajícím výkonu na druhém úseku přivezl Jonáš bronzovou medaili. Svými výsledky významně přispěl k zisku Poháru národů pro ČR.

No a v Polsku se letos začátkem července běželo Mistrovství světa juniorů v OB. Tam v dresu ČR startoval náš Michal Hubáček (věkem stále ještě starší dorostenec). A běhal opravdu skvěle. Ve sprintu doběhl na 11. místě, v závodě na klasické trati obsadil 15. příčku a ze štafet si Michal dovezl rovněž bronzovou medaili po bezchybném výkonu na prvním úseku štafety ČR.

Všem medailistům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Luhačovic, Zlínského kraje a celé České republiky.