Johan Vavrys vítězem LCE3aTlonu 2011

Druhý oficiální a třetí neoficiální ročník otevřeného přeboru v triatlonu byl odstartován v neděli 14. srpna na rybníku Křešov nad Slopným.

Oddíl orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice originální závod dobře zorganizoval, a tak se na start postavilo 32 závodníků. Všichni také triatlon dokončili. 26 mužů závodilo na standardní trati (540 m plavání, 22 km kolo, 9 km běh). Velký obdiv si zaslouží šest závodníků na zkrácené trati (360 m plavání, 20 km kolo, 7,5 km běh), pět žen a nejmladší muž, třináctiletý Libor Černocký. Nejmladší ženou byla Barbara Vavrysová (4. místo v ženách – 2:36,33 ) ročník narození 1997. Nejstarší závodnicí byla Mirka Vlažná (5. místo v ženách – 2:36,59) ročník narození 1958. Vítězem ročníku 2011 se stal Johan Vavrys (1:56,00), druhý doběhl Zdeněk Slezák (1:58,26) a třetí Petr Vavrys (2:00,10) „Minulý rok jsem měl defekt, tak jsem propadl hned na kole. Tento rok jsem se vyvaroval všech technických problémů a prakticky jsem jel na vedoucí pozici celý závod a udržel jsem to až do konce,“ sdělil Johan Vavrys, vítěz závodu.

Nejrychlejší běžec na trati, loňský vítěz Marek Cahel obsadil páté místo. Mezi ženami proběhla jako první cílovou páskou Pavla Hubáčková (2:24,35). „Voda studená, počasí nepřálo minulý týden a sobotní průtrž mračen udělala z kola obrovskou divočinu. Musím přiznat, že se skláním před všemi ženami na trati. Pocity skvělé, přeji to zažít všem příští rok,“ svěřil se po závodu Libor Slezák, hlavní organizátor triatlonu.

Na obrazový záznam z opravdu unikátního závodu se můžete podívat na www.luhacovice.cz premiérově v úterý 16. srpna.

run_function(‚id‘,’41‘,’12919′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚157‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚12919‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>