Běžel se druhý Luhačovický běh Kerteamu

V sobotu 29. října se do Luhačovic sjeli běžci z celé republiky, aby se zúčastnili druhého ročníku Luhačovického běhu Kerteamu. Už od rána panoval před kinem Elektra čilý ruch, který s blížící se desátou hodinou sílil. Krásné počasí zlákalo k účasti i domácí, a tak se oproti loňskému roku účast více než zdvojnásobila.

Krátký okruh po nábřeží Šťávnice uběhl nejrychleji šestiletý Bořivoj Pilát z Nového Strašecí. Poté už se děti od 7 do 15 let vydaly na kilometrový okruh směrem k Ottovce. Chlapecké kategorie ovládli luhačovjané Viktor Valčík a Martin Kročil, ale více než zdatnými konkurentkami jim byla také vítězná děvčata – Eliška Mudráková z Pozlovic a celkově nejrychlejší Martina Bašusová z Hodonína.

Do hlavního závodu nastoupilo 34 běžců. Kopcovitá trasa stoupající až k myslivecké chatě a délka 4,5 km už vyžadovaly trochu kuráže, ale přesto vedle sebe na startu stáli jak registrovaní orientační běžci a atleti, tak rekreační závodníci. Po napínavém průběhu pro sebe první místo získal výborným finišem zlínský Přemysl Žaludek před domácím Markem Cahlem, za nimi doběhl vítěz kategorie nad 40 let, táborský Radomír Soukup. V ženách vylepšila loňské druhé místo královéhradecká vrchařka Jana Pechková, za ní doběhla Jana Žaludková a zdravotní problémy nejvzdálenější účastnice Štěpánky Šlechtové z Klatov, otevřely cestu k třetímu místu pro chomutovskou Michalu Kočkovskou. V ženách nad 40 let zvítězila domácí Slávka Cahlová.

Po doběhu se ještě dlouho stálo u občerstvení, rokovalo o běhu a vyměňovaly zkušenosti. Letošní ročník se vydařil nejen díky usilovné práci pořadatelů a podpoře místních podnikatelů, ale i díky nadšení a vzájemném respektu běžců a diváků. Snad se příští rok sejdeme v opět o něco hojnějším počtu.

run_function(‚id‘,’41‘,’13120′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚219‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚13120‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>