Ze cvičení mají ženy mnohostranný užitek, a to na úrovni zdravotní, tělesné, energetické. Z čistě zdravotního hlediska cvičení u starších žen odstraňuje problémy s inkontinencí, proplasem dělohy, výrazně zmenšuje riziko opakovaných zánětů a krvácení. U mladších žen mírní nebo úplně eliminuje bolesti při menstruaci.
„Je to především práce s energií. To co já cvičím, to jsou první čtyři asány (tělesné pozice), které se jmenují – Mateřský okruh. Žena vytváří přesně danou pozici a v té se učí pracovat s pánevním dnem, drobnými svaly malé pánve, prodýchávat. Pracuje s energií a s dechem,“ vysvětlila Jitka Vydarená, cvičitelka mohendžodára. A dodala „Já jsem se k tomuto cvičení dostala přes Meditační centrum v Lažánkách u Brna. Jezdila jsem tam na semináře reiki a pulsovního dýchání. A taky jsem si řešila zdravotní problémy.“
Mohendžodáro aktivuje energii pánevního dna a skrze ženské orgány a srdce ji rozvádí do celého těla, které pak posiluje a harmonizuje. Rozvíjí vnitřní krásu ženy. Při cvičení se do těla uvolňuje velké množství estrogenů. Cviky zachovávají dynamiku mládí. Ženy, které pravidelně cvičí mohendžodáro, jsou známé svojí krásou a svěžestí do vysokého věku. Žena se zharmonizuje a potom tak jak se cítí, to vyzařuje do okolí. Je spokojená, laskavá, klidná.
„Každá lekce má svou formu. Necvičíme celé dvě hodiny. Na začátku vždy tancujeme, abychom se uvolnily, pak provádíme jednotlivé pozice a prodýcháváme. Na konci cvičení se provádí jedna z Oshových tzv. – aktivních meditací. V úplném závěru se relaxuje. Do Luhačovic přijíždějí cvičit ženy ze Slavíčina, Pozlovic nebo Dolní Lhoty,“ uvedla Jitka Vydarená.
Mohendžodáro není cvičení v tom smyslu slova, jak ho dnes používáme a chápeme. Je to tantrický rituál, který vede ženu k tomu, aby se věnovala sobě. Má ženu transformovat a vést do svého nitra, k sobě, ke svobodě, kreativitě a ženské intuici.