Už podesáté absolventi kurzu Celostní muzikoterapie při institutu celoživotního vzdělávání Univerzity Palackého v Olomouci, Radka Kozubíková a Aleš Hanus vytvořili odpočinkový hudební podvečer s netradičními nástroji. Zvuky těchto nástrojů zlepšují náladu, uvolňují napětí a stres.
„Hudbu produkujeme na různých etnických nástrojích. Používáme tak zvanou pasivní formu relaxace, při které posluchači leží, mají zavřené oči a poslouchají. Unikátní je to v tom, že to není reprodukovaná muzika, ale hudba, která vzniká přímo tady a pokaždé je trochu jiná. Používáme sadu etnických nástrojů, jako jsou brumle, tibetské mísy, australské didgeridoo nebo africké djembe. Jedná se hlavně o to dodržet délku reprodukce na jednotlivých nástrojích. Celková kostra večera je dána, liší se jen v drobnostech,“ vysvětlil Aleš Hanus.
Na čtvrteční hudební podvečer přišly také ženy a dívky z kurzu Mohendžodáro, který je pravidelně pořádán v prostorách zámku.
„Chtěli jsme vyzkoušet také něco nového, protože relaxace nebo meditace s živou hudbou působí pro lepší ponoření do sebe. Mohendžodáro je sestava asán, při kterých se pracuje s energií. Toto cvičení je určeno pouze pro ženy, a je tak trochu intimní záležitostí, protože žena při něm prožívá nejniternější emoce,“ řekla Jitka Vydarená, cvičitelka Mohendžodára.
run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’12903′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚561‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚12903‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-photogallery‘;‘,’a:0:{}‘); ?>