Luhačovice těsně poraženy ve finále poháru hejtmana Zlínského kraje

Štítná nad Vláří – FK Luhačovice 0:0     5:4 penalty.

Za pěkného počasí, a před nádhernou diváckou kulisou, se na zlínské Letné odehrálo finále o pohár hejtmana Zlínského kraje.

Lépe do utkání vstoupilo mužstvo Luhačovic, a to když se po čtvrthodině hry zjevil sám před brankářem Martin Bernátek, ale jeho pokus skončil mimo tři tyče. Již v  18. minutě museli trenéři Luhačovic nuceně střídat, jelikož se zranil Košárek. Minutu na to našel David Červenka, krásným pasem za obranou Martina Bernátka a ten ani napodruhé ve své šanci nepřelstil Vaculíka. Po dvaceti minutách hry se začali prosazovat i hosté a po individuální akci Chovančíka musel zasahovat Soukeník. Do konce první půle se hrál vyrovnaný fotbal, i když malinko byla v tlaku Štítná, ale žádné branky se diváci nedočkali.

Do druhé půle nastoupily skvěle Luhačovice po minutě hry, měl na hlavě vedoucí branku Martin Bernátek, ale zamířil těsně nad bránu. Tak trochu paradoxně hned z protiútoku si vypracovala Štítná svou největší šanci zápasu. Do úniku se dostal Šuráň, obešel vyběhnutého Soukeníka a jeho pokus zastavil na brankové čáře skluzem stoper Rejda! Od tohoto momentu už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a to Luhačovice. V 56. minutě se po centru Červenky dostal ke střele z voleje Tomáš Haloda, ale nezamířil přesně. Dvě minuty na to Bernátek prostrčil míč do sóla na Baču a ten bombou trefil připraveného brankáře Vaculíka. V 62. minutě se dostaly Luhačovice do přečíslení a celou akci zakončil David Červenka střelou vedle. V 64. minutě našlápl na půli hřiště k nádhernému sólu David Červenka, pronikl s míčem u nohy až do pokutového území, ale jeho střela levačkou postrádala přesnost. V 69. minutě se dostal míč do vápna Štítné a z obrovského závaru vytěžil David Červenka pouze rohový kop.

V poslední dvacetiminutovce moc šancí utkání nenabídlo a tak strhující utkání musely rozhodnout pokutové kopy. V první sérii, ani jedno mužstvo nezaváhalo. Ve druhé sérii selhal Štítenský útočník Struhař, který zamířil svůj pokus do tyče! Ve třetí sérii ovšem neproměnil nabídnutou šanci Jindra Hrnčiřík, kterého vychytal Vaculík. Po páté sérii svítil na ceduli stav 4:4. Jako první načal náhlou smrt Martin Bača, jehož pokus lapil Vaculík.

A kapitán Štítné Petr Sloboda nabídnutou šancí nepohrdl a rozhodl o tom, že letošním králem poháru KFS se stal celek TJ Štitná nad Vláří.