Olympiáda na Lázeňském náměstí

Štafetu běželi vždy jeden chlapec a jedna dívka příslušné kategorie (starší ročníky 1998 a 1999, mladší ročníky 2000 a 2001). Jednotlivé úseky štafet (každý závodník běžel dva úseky) byly okolo 2 km a po lázních a přilehlém okolí rozmístili pořadatelé 45 kontrol.  Výborné organizace, která byla ve vytrvalém dešti určitě náročná, se zhostila dvacítka členů oddílu orientačního běhu z Luhačovic s pomocí asi čtyřiceti žáků luhačovických škol. Nakonec si ceny (olympijské medaile se rozdávaly až večer na slavnostním ceremoniálu ve Zlíně) z rukou olympioničky Květy Jeriové -Peckové, starosty města Františka Hubáčka, místostarostky Marie Semelové a generálního ředitele Lázní Luhačovice, a.s. Eduarda Bláhy odnesli v kategorii mladších žáků za první místo zástupci Moravskoslezkého kraje Sebastian Filipek a Lenka Hájková, stříbro závodníci Královéhradeckého kraje Ondřej Metelka a Anna Kochová a bronzovou medaili vybojovali Tomáš Janovský a Teodora Dědková z Prahy. V kategorii starších žáků zvítězila štafeta Královéhradeckého kraje ve složení Daniel Vandas a Barbora Chaloupská, stříbro putuje do Moravskoslezského kraje se závodníky Vojtěchem Lancem a Lucií Szarzecovou a bronz získali Josef Kočí a Tereza Janošíková.

„Závod v Luhačovicích se nám povedl, postavili jsme zajímavou trať a i přes deštivé počasí nás sledovalo a fandilo mnoho diváků,“ konstatoval Libor Slezák, předseda oddílu orientačního běhu z Luhačovic a zároveň i odborný garant všech soutěží orientačního běhu olympiády mládeže ve Zlíně.

Zástupce luhačovických orientačních běžců Vojtěch Sýkora vybojoval v pondělí 24. června ve Zlíně zlatou medaili ve sprintu jednotlivců. Blahopřejeme.