Historický úspěch Michala Hubáčka

Na Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu o minulém víkendu v Hradci Králové se luhačovický orientační běžec Michal Hubáček stal mistrem světa v závodě štafet.

V náročném rovinatém terénu štafeta České republiky ve složení Marek Schuster, Adam Chloupek a na posledním úseku Michal Hubáček s přehledem získala zlato.  Tento historický úspěch Michal ještě umocnil stříbrnou medailí z pátečního sprintu, který se běžel v centru Hradce Králové. „Byl to náročný sprint, nebyl to v žádném případě běžák, byl orientačně náročný. Začal jsem pomaleji, protože jsem věděl, že v Jiráskových sadech budou náročné kontroly, na druhé kontrole jsem udělal desetisekundovou chybu. Pak už jsem šel dobře. S výkonem i s výsledkem jsem velmi spokojený,“ řekl Michal Hubáček v cíli závodu, ve kterém zaostal za vítězným Švýcarem Florianem Schneiderem o 4 sekundy, za ním zůstal o 8 sekund Tim Robertson (NZL). „Dá se říct, že Michalův úspěch je v současné době největším úspěchem v historii luhačovického orientačního běhu a velkou nadějí do budoucna,“ spokojeně konstatoval předseda oddílu orientačního běhu Libor Slezák.

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’12603′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚695‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚12603‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-photogallery‘;‘,’a:0:{}‘); ?>