Akademie Václava Hudečka po sedmnácté od 29. července do 10. srpna

V pondělí 29. července zahájí slavnostním koncertem Václav Hudeček čtrnáctidenní luhačovický maratón. Bude pracovat s osmnácti vybranými mladými houslisty, ti se následovně představí veřejnosti na třech Absolventských koncertech.

Letos budou v Luhačovicích v převaze dívky (14) nejmladší účastnici je 11 let a nejstarší 22 let. Přijedou i dva cizinci – z Paraquay a Ruské republiky, kteří momentálně studují v Praze a jsou žáky našich bývalých vítězů Jiřího Vodičky a Radima Kresty, ten se představí jako sólista na jednom z koncertů. Za sedmnáct let prošlo Akademií na tři sta houslistů, z nichž ne všichni vydrželi obrovské nároky, které na ně studium kladlo, a našli si jinou životní cestu. Ovšem více je těch, kteří vydrželi, studují v zahraničí, či jsou koncertními mistry, profesory nebo již září na světových pódiích, snad nejúspěšnější v této oblasti je Josef Špaček, koncertní mistr České filharmonie a častý host na nejprestižnějších pódiích. Jan Mráček je rovněž hostem filharmonických orchestrů doma i v zahraničí a navíc již druhým rokem bude asistentem pana Hudečka v Luhačovicích. Kromě studentských koncertů se posluchači mohou těšit samozřejmě na Václava Hudečka, loňskou vítězku Markétu Říhovou, pěvkyně Michaelu Kapustovou, Janu a Hanu Jonášovy, trumpetistu Vladimíra Rejlka, Jiřího Stivína a další. Projekt je pod záštitou hejtmana ZK Stanislava Mišáka.

Vstupenky jsou v předprodeji v Luhačovicích v MTIC Luha info, Luhance na koncert do kostela ve  Štípě v Městském informačním a turistickém středisku v budově Magistrátu města Zlína.

Podrobný programa ke stažení ZDE

 

Hlavní partneři
Vincentka