Rybářské závody přilákaly stovky účastníků

Tradiční jarní rybářské závody se konaly 3. a 4. května na Luhačovické přehradě. Jednašedesátý ročník akce byl prvním po vyčištění vodní nádrže.

Závodníci i hosté se na něm mohli těšit z krásných rybářských úlovků. Kromě kaprů byli k vidění například i úhoři, líni a štiky. Hosté si mohli užít také dobrého jídla a pití, příjemné hudby a bohaté tomboly, ve které mohli vyhrát i automobil. Rybáři tentokrát nezmokli, ale trochu je trápilo sice slunečné, ale hodně větrné počasí.

„Účastníků jsme měli zhruba 450 a povedly se krásné úlovky, které odpovídaly kvalitě vody po vyčištění přehrady. Rybáři přijeli z celé republiky i ze Slovenska a i když zima s námi v noci trochu zapracovala, myslím, že závody byly úžasné,“ poznamenal předseda sdružení luhačovických rybářů Miroslav Horňák. Jak podotkl, změnil se trochu i způsob zarybňování přehrady. „Na rozdíl od dřívějška dodáváme ryby do přehrady průběžně a ne jen jednorázově před závody,“ vysvětlil.

Největší úlovek zaznamenal Marek Hajda z Lednice, který chytil více než dvanáct a půl kila vážícího kapra dlouhého 88 centimetrů, který dorazil do Luhačovic lovit poprvé. „Vzali mě sem kamarádi, jinak lovím jen u nás,“ poznamenal. Boj s kaprem prý nebyl vůbec jednoduchý. „Tahal jsem ho dvacet minut a museli pomoct i kamarádi,“ nastínil. Rybu ulovil na návnadu boilies, což je speciální návnada určená právě pro kapry. Je ze speciálního tvrdého těsta, takže se rychle nerozmočí. Úlovku si Hajda prý velmi cení, i když to nebyl jeho největší. „Už jsem chytil i kapra, který měl třiadvacet kilo,“ pochlubil se rybář.

Druhé místo v závodech obsadil  Tomáš Pohanka z Žeravic třetí David Vyskočil z Vlachovic, oba chytili kapry s délkou přes osmdesát centimetrů. Největší ulovené trofejní ryby však neskončily na pekáči, ale rybáři je po vyhodnocení opět vypustili do přehrady.

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’48864′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚852‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚48864‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-photogallery‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka