Nový domov pro seniory otevřel předseda vlády

Premiér Bohuslav Sobotka se zúčastnil v pondělí 21. září spolu se zástupci Zlínského kraje, města Luhačovice a dalšími hosty slavnostního otevření nově postavené budovy Domova pro seniory Luhačovice.

 Po slavnostním přestřižení pásky si přítomní prohlédli nové zařízení, které nabídne moderní podmínky pro péči o osoby, jejichž zdravotní stav vyžaduje stálý pobyt v takovémto zařízení.

Premiér ve svém projevu k přítomným ocenil, že kraj ve spolupráci s městem do výstavby nového domova investoval finanční prostředky a mohlo tak vzniknout nové moderní zařízení.
„Není to vždy pravidlo, aby se takové finanční prostředky našly. Já když jezdím po republice, musím říci, že je ještě spousta zařízení pro seniory a zdravotně postižené, která nepatří do století jedenadvacátého, ale spíše do století devatenáctého. Bohužel je to tak. O to větší poděkování patří všem, kteří se tady zasloužili, aby se ve Zlínském kraji zařízení pro seniory modernizovala. Jsem velice rád, že dnes jedno nové v Luhačovicích můžeme otevřít,“ uvedl Sobotka. Premiér ve svém projevu také ocenil, že se na stavbu podařilo využít evropské peníze.
„Stavba stála 57 milionů korun, kdy 46 milionů šlo z regionálního operačního programu,“ přiblížila radní Zlínského kraje pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan. Kraj podpořil vznik nové budovy 8 miliony a město vynaložilo 3 miliony a poskytlo také pozemek pro nové zařízení.
Nový domov nabídne dvacet jednolůžkových a deset dvoulůžkových pokojů, které na rozdíl od staré budovy luhačovického domova v Pražské čtvrti má všechny pokoje s vlastním sociálním zařízením. Čerstvě otevřená budova na rozdíl od starého sídla zařízení nabídne také bezbariérový přístup do všech pokojů, což stávající domov neumožňoval. Pracovníci Domova pro seniory Luhačovice, který je zřizován Zlínským krajem, se začnou přesouvat do nové budovy během nejbližších 14 dnů po otevření. „Třicátého září přestěhujeme všechny naše klienty a od 1. října zde budeme řádně poskytovat sociální pobytovou službu,“ uvedla ředitelka domova Marta Ševčíková. Nový domov se začal stavět v červenci loňského roku.

Hlavní partneři