A kdo se tedy dostal do finále?
Mimo jiné i Adéla Bačová, která se svým Luhačovickým lázeňským pohárkem reprezentuje blízkou Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně (Ateliér průmyslového designu). Další finalistkou je
Elena Fialková, studentka architektury na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a také
Adéla Chorá z téže školy, ovšem z Ateliéru keramiky a porcelánu. Chorá zaujala porotu atypickým návrhem Luhačovický kvítek. Mezi finalisty patří i Tomáš Bujna, absolvent pražské Akademie výtvarných umění, který se prosadil s návrhem Placatka. Do finále se dostal díky svému nárhu nazvanému LULA – Luhačovická labuť i Jakub Novák, absolvent brněnské VUT (Fakulta strojního inženýrství, Obor průmyslový design. Labutí se v nově navrženém designu lázeňského pohárku inspiroval i další z finalistů, mikulovský designér Daniel Piršč, absolvent pražské UMPRUM.
A co čeká finalisty nyní? Musejí do 4. března zaslat realizovaný prototyp jimi navrženého pohárku Lázním Luhačovice. Do té doby je čeká také pozvání přímo do Luhačovic, kde se jim bude věnovat člen poroty designér Martin Mikeš spolu s technologem. Mohou jim tak zodpovědět případné dotazy ohledně zhotovení prototypu. Úspěšní soutěžící mohou do lázeňského města zavítat i s doprovodem a obdrží za své dosavadní úspěšné návrhy skicovné ve výši 10 000 Kč. Finální prototypy bude možné shlédnout na výstavě v hale Vincentka od 7. května, kdy bu bude také oznámen vítěz designérského klání. Nejlepší prototyp pohárku, jehož autor obdrží 30 000 Kč, se dočká i realizace v minimálním počtu 1 000 vyrobených kusů.