Lidé znovu vybírají hrdiny navržené na Cenu Salvator. Nominovaná je i Luhačovjanka

„Skutečné hrdiny nedělají superschopnosti nebo plášť, ale jejich činy,“ uvádí na svých stránkách projekt Cena Salvator, který se snaží ocenit mimořádné skutky běžných lidí. Jednou z navržených na cenu v kategorii občan je i Luhačovjanka Adéla Vitteková, která vykonala v nedávné době velmi příkladný čin. 

Ten se odehrál za dramatických okolností v pátek 2. října nedaleko železničního přejezdu u luhačovického zámku, kde Vitteková zachránila život seniorky. Ta stála na kolejích a nedbala na upozornění, že právě přijíždí vlak. Více o skutku na http://www.luhacovice.cz/27333n-ocenena-zvladla-drama-na-kolejich-zachranila-seniorce-zivot . 

Hlasovat pro ty, kdo jsou navrženi na cenu Salvator, lze buď pomocí hlasovacích lístků, které jsou umístěny na několika místech ve Zlíně, nebo pomocí formuláře na internetu na www.cenasalvator.cz , což je portál, kde lze najít i veškeré další informace o Ceně Salvator.

Minulý ročník ocenění se týkal rovněž Luhačovic, protože v něm byla oceněna také občanka Luhačovic Iveta Coufalíková. Cenu Salvator získala za dlouhodobou činnost v občanském sdružení Dlouhá cesta. To se věnuje podpoře rodičů, kterým tragicky zemřelo dítě. Sama Coufalíková byla nucena s takovouto ztrátou se před časem vyrovnat. Následně se rozhodla pomáhat ostatním, které také postihla takováto nesmírně těžká životní situace. Rozhovor s oceněnou lze najít na http://www.luhacovice.cz/27143n-snaha-vyrovnat-se-se-smrti-vlastniho-syna-ji-dovedla-az-k-oceneni-za-pomoc-druhym .

 

 

 

 

 

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka