Jak se dařilo luhačovickým mladým hasičům v soutěžích?

V sobotu 4. 6. 2016 se konala Okrsková soutěž v požárním sportu v Biskupicích. Na soutěži jsme s našimi žáky – mladými hasiči SDH a DDM Luhačovice nemohli chybět.

Mladší žáci, kteří trénují od měsíce října letošního školního roku, byli dobře připraveni. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 4x 60m. Požární útok se ml. žákům povedlo dokončit, jen ne v čase, který předváděli na trénincích. Došlo ke dvěma rozpojení hadic na rozdělovači. Kluci ovšem rychle zareagovali a hadice se jim podařilo znovu spojit. Čas útoku: 55:54s. – 6. Místo. Štafeta byla úplně jiné kafé, kluci běželi jako vítr a stopky se zastavily na 57:53s. – 3. Místo. Rozhodčí sečetli body a mladší žáci obsadili konečné 6. Místo. Neodcházeli ovšem s prázdnou, získali menší trofej ze svých prvních závodů, diplom a hromadu zkušeností.
6. Luhačovice
Družstvo mladších žáků: Lukáš Hýsek, Jan Berenteš, Adam Vebr, Erik Máčala, Štěpán Křapa, Václav Mituník, Vojtěch Mituník, Vojtěch Šuráň.

Na těchto závodech měřili síly i starší žáci Luhačovic. Požární útok se klukům podařil v čase 19.29s. a po absolvování útoku všech družstev z toho bylo průběžné 2. místo. Ještě nás čekala štafeta 4x60m. Závod byl otevřený a vyhrát mohl prakticky kdokoli. Věděli jsme, že pokud se nám štafeta vydaří v nejlepším čase, můžeme získat první místo v soutěži. Tak se také stalo. Čas štafety: 40.03s.
Pořadí:
1. Luhačovice
2. Podhradí
3. Řetechov
4. Ludkovice
Družstvo starších žáků: Denis Kopunec, Žmolík Šimon, Michal Kremer, Matěj Novosad, Martin Žebráček, Matěj Gavenda, Patrik Hiller, Michal Hyžík, Marek Buráň.

V sobotu 11.6.2016 se konala pohárová soutěž mladých hasičů na Provodově.

Po předchozím úspěchu starších žáků SDH a DDM Luhačovice v Biskupicích jsme chtěli potvrdit, že dobré umístění můžeme získat i na Provodově. Naši starší žáci splnili požární útok v čase 21:05s. a bylo z toho nakonec pěkné 3. Místo na závodech.