FOTOGALERIE: Lidé si užili bruslení na zamrzlé Luhačovické přehradě

Třeskuté mrazy přelomu února a března sice možná potrápily řidiče, kteří nemohli ráno nastartovat, ale určitě udělaly radost všem, kdo mají rádi bruslení a hokej. Ti se totiž mohli vydat na různé zamrzlé rybníky a vodní nádrže včetně Luhačovické přehrady. 

Sem si užít svých oblíbených zimních sportů přišla řada lidí například o prvním březnovém víkendu. Během volných dnů jich sem zamířily určitě stovky. Počasí totiž pobytu na čerstvém vzduchu svou slunečnou povahou přálo a teploty už byly daleko příjemnější než v některých dnech předchozích a pohybovaly se blízko nuly. Zabruslit či zahrát si na přehradě hokej tak bylo velmi příjemným způsobem aktivního odpočinku, ať už pro děti, celé rodiny nebo i skupinky dospělých. Mezi ty ve středním věku se řadil například také Luhačovjan Jiří Martinec. „Je to paráda, přehrada není takto zamrzlá každý rok. Posbírali jsme pár známých, tak si můžeme zahrát utkání čtyři na čtyři,“ pochvaloval si Martinec. Zahrát si na přehradu tak přišel i teď ve středním věku a užíval si to prý stejně jako když hrával ještě jako mladík. Mnoho se nezměnilo ani na povaze hry, která je tu hlavně pro radost, ani na tom, jak vypadají jednotlivá improvizovaná hřiště pro hokejová střetnutí. „Branky jsou pořád z bot, jako za mlada,“ pousmál se Martinec.
To pár kluků hrajících opodál si přineslo opravdové i když maličkaté branky, které umístili na své přibližně vytyčené hřiště. O kus vedle zase vidíme, že o svou ledovou plochu je potřeba se taky postarat, aby byla před utkáním pěkně upravená. Kvůli tomu si jeden z hokejistů s sebou přinesl i odhrnovač sněhu a kluziště před zápasem hezky čistí a srovnává. Branky (opět z bot) jsou umístěny a tak potom nechybí ještě další klasická scéna. Tou je rozhazování hokejek. Hole domluvených účastníků příštího utkání jeden z hráčů poslepu rozhazuje na střídačku k jedné a druhé brance, aby se určilo, kdo proti komu bude hrát. A to je i tady velmi důležité. I když je vše pro zábavu, taky utkání zde na přehradě jsou totiž plná krásné bojovnosti, zdravé rivality a mnohých skvělých sportovních momentů.
Mezi účastníky hokejových klání tu je možné zahlédnout i zástupkyně něžného pohlaví, i když je pravda, že ženy a dívky se zde na přehradě věnují spíše jen bruslení bez hokejky a puku. Některé si přišly zabruslit s kamarádkou a mnoho z nich, které jsou už matkami, sem dorazilo třeba s celou rodinou. S dětmi se sem vydala také Luhačovjanka Jarmila Nevěřilová. „Letos jsme tu poprvé, jinak sem ale chodíváme, když to jde. Je příjemné, že je přehrada zamrzlá, předtím jsme jezdili na stadion do Brodu,“ poznamenala Nevěřilová.
Spolu s ní si ledové plochy užívala dcera a také syn Pepík. Ten prozradil, že v zimě ale taky rád například lyžuje a cizí mu není ani projet se na bobech. „Teď ale u domu není dost sněhu, že,“ kývla na něj maminka. Zda se ještě do konce zimy děti v lázeňském městě a okolí letos dalšího sněhu dočkají a budou si tak moct opět zasáňkovat nebo postavit pořádného sněhuláka, není jisté. Možnost vyrazit třeba na běžky do okolí či dokonce na sjezdky na místní lyžařský svah by možná ještě i s koncem zimy zase ocenili mnozí dospělí. Každopádně si všichni aspoň mohli v první březnové dny dosyta užít bruslení na přehradě. A že byl zájem o něj opravdu velký svědčilo i zcela zaplněné parkoviště nedaleko hráze v neděli 4. března.

FOTOGALERIE:

Hlavní partneři
Vincentka