Komunální volby v Luhačovicích těsně vyhrálo uskupení PRO Luhačovice před KDU-ČSL, třetí je ANO 2011

Až do sečtení posledního okrsku, kterým byl volební okrsek číslo 2 (voliči hlasovali ve volební místnosti v Městské knihovně), nebylo zdaleka jasné, kdo bude vítězem komunálních voleb v Luhačovicích. 

Procenta volebního zisku nejsilnějších stran totiž byla do té chvíle velmi podobná a v různých částech města preferovali lidé různé strany. Započítáním každého dalšího ze všech sedmi volebních okrsků do celkového výsledku se tak situace dost měnila. Nakonec se z velmi těsného vítězství, které bylo jasné až před dvaadvacátou hodinou, radovalo uskupení PRO Luhačovice, jehož lídrem je současný radní Marian Ležák. Ze sedmi uskupení, která usilovala o přízeň voličů, získalo PRO Luhačovice 19,06% platných hlasů a 4 mandáty do městského zastupitelstva, které má jednadvacet členů. Jak dále vyplývá z oficiálních výsledků voleb, zveřejněných na stránkách www.volby.cz, stejný počet mandátů má i druhá v pořadí KDU-ČSL, která dostala jen zhruba o půl procenta hlasů méně (18,59 %). Ovšem lídr KDU-ČSL Jiří Šůstek získal absolutně nejvíc voličských hlasů, a to 599 (Ležák byl v tomto ohledu druhý s 532 hlasy). Čtyři mandáty získalo ještě ANO 2011 vedené v Luhačovicích současným místostarostou Radomilem Kopem s 16,16% hlasů. Po třech mandátech získalo čtvrté uskupení NEZÁVISLÍ – VOLBA PRO NAŠE MĚSTO (13,68% hlasů) a těsně pátá ODS (13,52%). Dva mandáty mají pak STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ ( s 11,09% hlasů) a jeden mandát „KSČM a občané Luhačovic“ s volebním ziskem 7,87 % hlasů. 

Volební účast u komunálních voleb v Luhačovicích byla 47,80%. Volit přišlo celkem 2033 z 4253 oprávněných voličů.

ZVOLENÍ ZASTUPITELÉ ZA JEDNOTLIVÁ VOLEBNÍ USKUPENÍ 

/strany jsou řazeny od nejvyššího počtu získaného procenta hlasů ve volbách, jejich zvolení kandidáti jsou seřazeni od nejvyššího počtu získaných hlasů v rámci svého kandidujícího uskupení/

PRO Luhačovice: Ležák Marian, Michálek Josef, Nesázal Marek, Žmolík Marek

KDU-ČSL: Šůstek Jiří, Janík Přemysl, Semelová Lenka, Pazderová Marcela

ANO 2011: Kop Radomil, Malota Kamil, Holub Tomáš, Malaníková Jana

NEZÁVISLÍ – VOLBA PRO NAŠE MĚSTO: Kolařík Robert, Zicha Jiří, Plášek Martin,

ODS: Duháň Stanislav, Hubáček František, Suchánek Ondřej

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ: Tomalová Eva, Liška Dalibor

KSČM a občané Luhačovic“: Lebloch Roman

V Luhačovicích se kromě komunálních voleb také konaly volby do Senátu Parlamentu ČR

V senátních volbách se o hlasy voličů v rámci obvodu 80-Zlín, do kterého Luhačovice patří, ucházelo celkem sedm kandidátů. Protože v prvním kole v rámci tohoto obvodu žádný z kandidátů nezískal nadpoloviční většinu hlasů, druhé kolo voleb čeká také občany Luhačovic ve dnech 12. a 13. října. Rozhodovat budou mezi dvěma nejúspěšnějšími kandidáty prvvního kola. A to mezi současným starostou Uherského Brodu Patrikem Kunčarem (KDU-ČSL), který senátorský post obhajuje, a někdejším hejtmanem Zínského kraje Liborem Lukášem (kandidujícím za Soukromníky). Lukáš získal celkově v rámci volebního obvodu v prvním kole 27,21 % hlasů, Kunčara však voliči podpořili ještě více, obdržel 33,39% hlasů. V senátních volbách v rámci obvodu 80-Zlín kandidoval také komunista František Jordák, který byl zároveň lídrem kandidátky „KSČM a občané Luhačovic“ v komunálních volbách v Luhačovicích. V boji o post senátora ovšem neuspěl, když získal mezi voliči podporu jen 4,37% platných hlasů, což bylo nejméně ze všech sedmi kandidátů.

Hlavní partneři
Vincentka