Fobalové výsledky: Áčku se nedařilo, B-tým uspěl

Ve svých soutěžích pokračůjí fotbalisté FK Luhačovice. Áčko sehrálo v sobotu 6. října zápas 10. kola Krajského přeboru ve Skašticích.

V zápase se ale týmu lázeňského města nedařilo. Prohrál po neschopnosti vstřelit soupeři branku vysoko 4:0, po poločase byl stav 2:0

Luhačovičtí podle trenéra Jelínka na body zaslouženě nedosáhli, protože domácí je předčili ve všech směrech.

“Domácí předvedli velmi dobrý výkon. Prakticky nás do ničeho nepustili. A když k tomu přidáme, že my jsme si přišli jen zahrát, tak výsledek tomu naprosto odpovídá. Při kritice se urazíme, všechno okecáme! Chtělo by to zase víc makat, když se nedaří, jiný recept neexistuje. Každopádně klobouk dolu před soupeřem, byl výborně připraven,” konstatoval trenér Áčka FK Luhačovice Jan Jelínek.

To luhačovickému Béčku, které hrálo rovněž venku, se dařilo daleko lépe.

Nedaleké Šumice se jim podařilo v zápasu  I.B třídy nakonec zdolat. A to museli zápas otočit z původně nepříznivého skóre po prvním poločase. Stav byl 1:0, když do vedení domácí dostal ve dvanácté minutě Stanislav Pilka. Za FK Luhačovice se ale v druhé půli trefil do soupeřovy svatyně David Červenka a vítězný gél přidal těsně před koncem běžné hrací doby Tomáš Maček, který upravil skóre na konečných 1:2 v devětaosmdesáté minutě.

Také díky této výhře si aktuálně v tabulce drží Béčko FK Luhačovice první místo před Nedakonicemi a Uherským Ostrohem.

Béčko čeká tuto sobotu od 13:30 domácí zápas proti týmu Březolup, Áčko FK Luhačovice se už dopoledne od 10:15 v rámci Krajského přeboru postaví rovněž doma soupeři ze Štítné nad Vláří. V přeboru si aktuálně luhačovičtí drží třetí místo za vedoucími Skašticemi a Brumovem. První i druhý celek mají 21bodů, Luhačovice o bod méně.

Poslední dobou se daří také luhačovickému dorostu (U19).

V rámci dorostenecké Skupiny A hrané v rámci Zlínského kraje v posledním utkání porazili mladí fotbalisté FK Luhačovice doma Louky B poměrem 7:1, když se za domácí trefili 2x Hruboš, Riečičiar, Zábojník, Gregor, Máčala a Bitto. V soutěži si luhačovický tým i díky tomuto vítězství aktuálně drží první místo v tabulce se 24 body před Vlachovicemi (21 bodů) a Valašskými Klobouky (20 bodů).
Teď čeká dorostence páteční utkání na domácím hřišti právě proti druhým Vlachovicím, utkání (původně plánované do Vlachovic), začíná v 12.10. v 18 hodin.