Druhé kolo senátních voleb: Luhačovjané dopomohli ke zvolení Kunčara

Druhé kolo senátních voleb, které se uskutčenilo 12. a 13. října, mělo tradičně poměrně nízkou účast voličů. A to také v Luhačovicích.

V lázeňském ze 4 254 oprávněných voličů přišlo hlasovat pouze 752 občanů, což je 17,68%. Většina Luhačovjanů si přála za senátora ze dvou kandidátů druhého kola raději Patrika Kunčara (KDU-ČSL), který senátorský post obhajoval. Starosta Uherského brodu se stejně jako před čtyřmi lety utkal ve druhém kole v rámci volebního obvodu 80-Zlín v senátních volbách s někdejším hejtmanem Zlínského kraje Liborem Lukášem, který tentokrát kandidoval jako bezpartijní za Soukromníky (minule to bylo ještě v barvách ODS, jíž byl Lukáš řadu let členem). 

V druhém kole senátních voleb získal tentokrát v rámci Luhačovic Kunčar 64% hlasů, Lukáš jen 36. V lázeňském městě byla tak podpora voličů vítěznému Kunčarovi ještě větší než průměrně celkově v obvodu 80-Zlín, jehož jsou Luhačovice součástí. V rámci obvodu vyhrál Kunčar v poměru 60,77% hlasů oproti 39,22 procent, které dali lidé Lukášovi. Pro porovnání: v roce 2014 v rámci druhého kola senátních voleb celkově v rámci obvodu zvítězil Kunčar poměrně v podobném duchu jako letos. Tehdy získal 63,16% hlasů oproti 36,83% pro Lukáše. 

Hlavní partneři