V knihovně jsou k vidění historické kroniky města

Historické kroniky jsou tento týden k vidění v Městské knihovně Luhačovice. "Máme tu 12 kronik, které nám zapůjčil Státní okresní archiv Zlín, který sídlí na Klečůvce.  Jsou to luhačovické městské a školní kroniky. Nejstarší je z roku 1893, to je školní kronika," informovala za knihovnu Milana Mikulcová. Historické kroniky si lidé mohou klidně sami prolistovat, ovšem jen ve speciálních rukavičkách, aby se cenné archiválie nepoškodily.

K vidění jsou kromě kronik také další věci. „Jsou tu i originální historické plakáty zvoucí na představení loutkového divadla, které v Luhačovicích působilo a také staré pohlednice ze sbírek soukromých sběratelů,“ doplnila Mikulcová. Kromě toho jsou na výstavě i poměrně zajímavé kopie různých historických vizuálně pestrých účetních dokladů různých luhačovických podnikatelů a výstavka je doplněna i pár dalšími dobovými rekvizitami, které zapůjčil spolek Calma.

Výstavu lze navštívit  až do soboty 27.10.2018, vždy v otevírací době knihovny. V sobotu 27.10., kdy lze vidět expozicici naposledy, je  otevřeno od 9.00 – 15.00 hodin.

Hlavní partneři
Vincentka