Fotbalisté Luhačovic uzavřeli podzimní část sezóny. Áčko i Béčko na medailových příčkách

Venkovními zápasy uzavřely o prvním listopadovém víkendu podzimní část sezóny A-tým i Béčko FK Luhačovice. Více se dařilo Áčku, ale díky dobrým výkonům v celé podzimní části si drží skvělá místa v tabulce svých soutěží A-tým i záloha Luhačovic.

Nejprve se v sobotu 3. listopadu v rámci dohrávky prvního kola Krajské přeboru Áčko Luhačovic utkalo s Morkovicemi. Luhačovicím se podařilo na soupeřově hřišti zvítězit poměrem 0:3, když za lázeňské město skóroval nejprve v 11. minutě Bernátek. Další trefu zavěsil do sítě domácích v 35. minutě Ondřej Červenka a v druhém poločase pak třetí gól vstřelil koncem utkání v 83. minutě Jelínek.

Po odehrání všech zápasů podzimní části tak Áčko drží v tabulce přeboru 3. místo s 29 body. Druhé jsou jen o bod lepší Skaštice. O bod před nimi je pak po podzimu vedoucí Brumov, který tedy nasbíral v dosavadním průběhu soutěže 31 bodů.

O den později se pak utkaly rovněž v Morkovicíh v rámci 1. B třídy (skupiny C) zálohy Morkovic a Luhačovic.

Luhačovický B-tým ovšem nedokázal napodobit úspěch Áčka. Soupeř jim dvěma trefami v úvodním poločase utekl, ovšem hráči Luhačovic se nevzdávali. Dokázali se soupeři vyrovnat. Skóre na góly bohatého zápasu se tak při běžné hře na hřišti vyšplhalo až na 4:4 a nakonec o vítězi rozhodl až penaltový rozstřel. Ten vyšel lépe domácím Morkovicím B, které tak zvítězily celkově 5:4 na pokutové kopy. (Penaltový rozstřel vyhrály Morkovice 4:1)

I přesto, že poslední utkání neskončilo pro luhačovické ideálně, drží si po podzimu Béčko lázeňského města v rámci soutěže krásnou druhou příčku s 28 body. V tabulce je Luhačovicím v patách třetí Uherský Ostroh, který má jen o bod méně. Soutěži zatím dominují Nedakonice s 31 body.

Medailové příčky se ale netýkají jen dospělých fotbalistů lázeňského města, ale i dorostu.

Mladí fotbalisté Luhačovic, hrající Krajskou soutěž dorostu, skupinu A., se v rámci tabulky totiž vyšvihli dokonce na 1. příčku a stali se tak půlmistry sezony.

V posledním zápase se jim doma podařilo porazit Kelč poměrem 3:1, když za luhačovice skórovali Máčala, Hruboš a Riečičiar. V tabulce má tak dorost Luhačovic i díky tomuto vítězství slušný náskok s 36 body, když ze 13 zápasů byla jen jedna prohra a v ostatních se podařilo dorosteneckému týmu lázeňského města zvítězit. Druhé jsou za Luhačovicemi se sedmibodovou ztrátou Kateřinice, následované Fryštákem, který má ještě o dva body méně.