Luhačovickým házenkářům se poslední dobou příliš nedaří

Házenkářům Sokola Luhačovice se v posledních zápasech severomoravské části druhé ligy moc nevede a nic na tom nezměnilo ani poslední domácí utkání sehrané v sobotu proti Rožnovu pod Radhoštěm.

Zápas sedmého kola soutěže prohráli reprezentanti lázeňského města s Rožnovem smolně o jednu branku, když výsledek utkání byl 32:33. V předchozím zápase přitom podlehli Uničovu na jeho palubovce 29 : 24. Páté kolo předtím přineslo doma výprask od Karviné, která porazila domácí Luhačovice o 20 gólů, když zvítězila 18 : 38.

Přitom úvod sezóny se luhačovickým házenkářům vydařil, když z prvních čtyř ligových zápasů tři vyhráli a v jednom podlehli pouze o gól. Po čtvrtém kole se tak pohybovali na krásném 2. místě tabulky, přitom teď jsou se šesti body na sedmém místě. Z dvanácti týmů hrajících stejnou soutěž, jsou na tom bodově hůře jen tři, protože Ostrava a B-tým Frýdku-Místku, mají stejně bodů jako Luhačovice. Tabulce Dominuje Karviná se 12 body, druhý je Vsetín a třetí Holešov, shodně s 10 body. 

Nedobrou bilancí posledních utkání není samozřejmě nadšen ani trenér luhačovických házenkářů Robert Kolařík. A kde vidí příčinu?

„Naše slibné výsledky na začátku soutěžní sezóny a vítězná utkání v 1. a ve 2.kole Českého poháru náš mladý tým uspokojily více, než je zdrávo. Tak nějak jsme podlehli představě, že bez velkého přičinění se povezeme na vítězné vlně i nadále. Realita je však jiná. Pevně věřím, že naši hráči situaci správně pochopí a budeme opět tím vítězným týmem,“ okomentoval trenér. 

Podpořit domácí, aby dokázali zvrátit nepříznivý trend a opět se mohli zaradovat z výhry, mohou příznivci luhačovických házenkářů už tuto sobotu od 12:30. To totiž Luhačovice čeká domácí utkání 8. kola proti Ostravě. Další zápas sehrají luhačovičtí házenkáři 25.11. ve Vsetíně. Poslední domácí ligové utkání se pak odehraje 1. prosince proti TJ Lesana Zubří. Podzimní část soutěže uzavřou Luhačovice o týden později venkovním zápasem proti Napajedlům. 

Hlavní partneři
Vincentka