Nový jubilejní pramen si nově lidé načepují i v zimě, navíc opět teče i Ottovka

Napít se Nového jubilejního pramene půjde letos i během zimy. Lázně Luhačovice, které tento pramen spravují, tak chtějí kompenzovat nepřístupnost nejznámějšího z luhačovických zřídel - Vincentky. Ta bývá běžně celoročně k dispozici v hale Vincentka. Objekt se ovšem spolu s luhačovickou kolonádou v současnosti opravuje. Svým klientům a dalším navštěvníkům tak chtějí zajistit Lázně Luhačovice i přes to pro chladné období roku dostatečnou nabídku pitné kůry. "Díky technickým úpravám s využitím speciálních topných kabelů bude poprvé po celou zimu přístupný i pramen Nový Jubilejní, který býval již v listopadu zazimován. Veřejné pítko ve tvaru krystalu soli otevřené veřejnosti před pěti lety bude poskytovat oblíbenou minerální vodu o nezměněné teplotě cca 10 st. C podobně jako v průběhu celého roku," informovala společnost na svém oficiálním webu.  

K romě Nového jubilejního, který se nachází v samém centru lázeňského areálu, může být v zimních měsících jako obvykle pitná kúra využívající minerálních vod  zajištěna také díky prameni Aloiska poblíž hotelu Palace. „U tohoto pramene mají pacienti a návštěvníci možnost se napít i teplé minerální vody,“ připomíná se na webu Lázní Luhačovice. Navíc nejmenší pacienti mohou již od roku 2016 celoročně využívat pro pitnou léčbu Novou Janovku dovedenou přímo do budovy dětské léčebny Miramonti. 

Kromě technického vylepšení pítka Nového jubilejního pramene se toho ale aktuálně děje kolem luhačovických pramenů více.

Další ze zřídel, dlouho zavřený pramen Ottovky, kterou rovněž spravují Lázně Luhačovice,a.s., začala být v listopadu opět k dispozici.

Ottovka byla vybavena čištěním pomocí UV Lampy. Povinné rozbory tak byly v pořádku a od 4. listopadu je pramen ve zkušebním provozu opět veřejnosti k dispozici,“ vysvětlil balneotechnik akciové společnosti Lázně Luhačovice Vladimír Horálek, který se o prameny ve správě Lázní stará. Ottovka byla už dlouho nepřístupná kvůli tomu, že výsledky jejích bakteriologických rozborů nedovolovaly její použití. Díky novému zařízení, zajišťujícímu vhodnost ke konzumaci, sji tak lidé mohou svou oblíbenou minerálku opět užít. 

Naopak nepřístupný je teď pramen Svatého Josefa, který se nachází u luhačovického kostela. Toto zřídlo je v péči společnosti Royal Spa. V současnosti po pítku není ale ani památky a míso, kde se nacházelo je rozkopané. Situaci za společnost osvětlil Petr Válek. „Museli jsme tu řešit havárii vedení odpadního potrubi, které od pítka vedlo. Dlouhodobě se ucpávalo, ale na řešení se čekalo až na období mimo hlavní lázeňskou sezónu,“ informoval 13. listopadu Válek.  Krásně zpracované pítko tak muselo bý demontováno a dělníci řeší problém pod úrovní okolní dlažby. „Zjišťuje se rozsah celé škody a hledá se řešení. Pramen chceme opravit co nějdříve, ale záleží to také na podmínkách počasí. Do jarního zahájení sezóny by ale měl být pramen určitě v tomto místě opět k dispozici,“ věří Válek. Upozornil, že voda z pramene neteče běžně pouze zde u kostela, ale je dovedena i k hotelu Miramare, který patří lázeňské společnosti Royal Spa. „Pramen Svatého Josefa je tu k dispozici obvykle u venkovního kohoutku, tedy nejen našim hostům, ale i široké veřejnosti. Shodou okolností však řešíme zároveň bohužel i drobný problém s čerpadlem u tohoto pítka, ale ten je otázkou pár dnů. Nejpozději do týdne tak tady bude pramen Sv. Josefa lidem opět k dispozici,“ ujistil Válek. 


Hlavní partneři