Luhačovičtí zaměstnavatelé se neztratí ani v rámci celého kraje

Hned dva velcí zaměstnavatelé z Luhačovic byli zahrnuti do nedávného průzkumu týkajícího se zaměstnanosti ve Zlínském kraji. Mezi 35 institucemi a podniky, které si lidé nejsnáze mezi poskytovali pracovních míst vybaví, se jeden dokonce z hlediska známosti mezi respondenty umístil na pomyslné medailové pozici. Vyplývá to z průzkumu společnosti společnosti STEM/MARK který v říjnu zjišťoval, jak obyvatelé Zlínského kraje smýšlí o své práci, zda a jak hledají nové pracovní místo, nebo pávě o tom, co říkají na potenciální zaměstnavatele v lokalitě.

Jedním z nejznámnějších pro lidi v Kraji je jako zaměstnavatel společnost Lázně Luhačovice, a.s., která je známá 78 procentům repondentů. Firmu věnující se primárně nabídce léčebných a relaxačních lázeňských pobytů, předstihla jen společnost Baťa, která měla ještě o asi procento více. Jako třetí subjekt nejvíce znali lidé v regionu Univerzitu Tomáše Bati. Uvedené tři instituce předstihly podníky jako například  Tescoma, Barum Continental nebo Hamé, které byly ale rovněž v první desítce. V druhé půli pomyslného startovního pole se mezi 35 firmami umístila na 24. pozici další z luhačovických firem – Zálesí, a.s. Ta se věnuje například výrobě tub na krémy a zubní pasty a další plastikářské výrobě, ale také třeba strojírenství a zemědělství.
Zajímvé je jistě pro všechny zaměstnavatele v regionu, že zdejší obyvatelé podle průzkumu nejsou příliš ochotni Zlínský kraj kvůli nabídce práce opustit a pro 86 % dotazovaných je to nepříjemné či dokonce nepřijatelné. Přitom ale lidé dnes po práci v jiné firmě teď celkem pokukují. Podle výzkumu se v kraji v současné době konjunktury každý pátý zaměstnanec po dalších pracovních možnostech dívá alespoň jednou týdně a to hlavně na pracovních webových portálech. Na druhou stranu je zajímavé, že v době kdy si řada podniků stěžuje na nedostatek pracovních sil, mají firmy stále potíže s oslovením potenciálních zaměstnanců. „Přímou nabídku od zaměstnavatele dostal jen zhruba každý pátý, což je v takto dlouhém horizontu poměrně málo. Přitom firmy stále hledají kvalifikované pracovníky, jen často neví, jak je správně oslovit,“ komentoval Jan Tuček, ředitel společnosti STEM/MARK. Bezmála polovina zaměstnanců dle průzkumu ovšem přiznává, že by v případě obdržení nabídky od jiného zaměstnavatele tuto příležitost zvážila. Každému třetímu by pak prý navíc taková zpráva zvedla sebevědomí. U nového zaměstnavatele poté podle průzkumu rádi lidé vydrží alespoň několik let, ideálně dokonce déle než 4 roky. Snad se tedy bude dařit alespoň v Luhačovicích firmám nové zaměstannce získávat co nejlépe, když zdejší firmy lidé vedou v patrnosti.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka